Chp ‘İşsizlik Komisyonu' İstedi

ANKARA (ANKA)- CHP,  işsizlik konusuna çözüm bulmak amacıyla Meclis’te komisyon kurulmasını önerdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve arkadaşları  tarafından TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinde, işs

Haberler 03.03.2015, 08:31
Chp ‘İşsizlik Komisyonu' İstedi

ANKARA (ANKA)- CHP,  işsizlik konusuna çözüm bulmak amacıyla Meclis’te komisyon kurulmasını önerdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve arkadaşları  tarafından TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergesinde, işsizlik için Meclis araştırması açılması talep edildi.

-İŞSİZLİK KOMİSYONU KURULMASI TALEP EDİLDİ-

Önergede ülkede her yıl artan işsizlik oranının nedenlerinin, işsizliğe karşı alınabilecek önlemler ve uygulama alanları ile işsizlik sonucu yaşanan sorunların araştırılması, etkili ve sürekli çözüm önerilerinin sunulması amacıyla Meclis’te araştırma komisyonu kurulması önerildi.

 Önergenin gerekçesinde işsizlik rakamlarına dikkat çekilerek şöyle denildi:

“Ülkemiz genelinde işsizlik oranı ve işsiz sayısındaki artış sürmektedir. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2014 yılı Kasım ayı İşgücü İstatistikleri’ne göre, Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2014 yılı Kasım döneminde 3 milyon 96 bin kişi oldu.  İşsizlik oranı ise yüzde 10,7 seviyesinde gerçekleşti. Maliye Bakanlığı tarafından derlenen verilere göre, 2014 yılı IV. döneminde toplam kamu istihdamı 2013 yılının aynı dönemine göre yüzde 3,6 oranında artarak 3 milyon 440 bin kişi olarak gerçekleşti.” (ANKA)

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@