Celal Adan: Hükümet Türkiye'yi ‘Etkisiz Eleman' Durumuna Düşürdü

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, “Türkiye’yi her alanda ‘etkisiz eleman’ durumuna düşüren, devletimizin iradesini yabancı gü&cce

Haberler 26.11.2014, 10:25
Celal Adan: Hükümet Türkiye'yi ‘Etkisiz Eleman' Durumuna Düşürdü

ANKARA(ANKA) – MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, “Türkiye’yi her alanda ‘etkisiz eleman’ durumuna düşüren, devletimizin iradesini yabancı güçlere ve bölücülere teslim eden bu iktidar herkesten önce milletimizden özür dilemelidir” dedi.

Adan, yazılı açıklamasında AKP Hükümeti’nin TBMM’ye gönderdiği Güvenlik Yasası’nın ülkenin ve milletin güvenliğinden çok iktidarın kendi güvenliğini sağlama almak, kendi hukuksuzluğunun ve defolarının üstünü örtmek için hazırlanmış bir yasadan ibaret olduğunu iddia etti.

Gezi olayları ve 17-25 Aralık sendromundan kurtulamayan Hükümetin hukukla, mahkemelerle, adaletle yapamadığını bu yasa ile yapmaya çalıştığını öne süren Adan, hırsızı yakalayan polisleri hukuk çerçevesinde alt edemeyen bu zihniyetin, çıkardığı yasalarla karşıt gördüğü herkesi temizleme operasyonuna giriştiğini, ellerinden gelse Malta’ya sürgün edecekleri emniyet mensuplarını sudan sebeplerle zorla emekli ederek kendilerini kurtarmak istediklerini savunan Adan, “Bu yasa net bir biçimde tasfiye operasyonuna uydurulmuş bir kılıftır” dedi.

Celal Adan, “Neredeyse bütün devlet memurları iktidar tehdidi altındadır. Bu iktidarın gözünde herkes potansiyel bir tehdittir. Teröristin ve bölücülerin elinde oyuncak olan AKP Hükümeti, durumu idare etmek için her geçen gün milli devlet geleneğimizden ve bizi devlet yapan olmazsa olmazlarımızdan taviz vermekte, geri adım atmaktadır. Bölgemizde çıkarları ve hedefleri olanlar AKP sayesinde ihya edilmişlerdir. Ortadoğu’ya yeni bir şekil vermek isteyenler AKP sayesinde meydanı boş bulmuşlardır. Türk düşmanları ne yazık ki cesaretlerini AKP’den almaktadırlar. Türkiye ne yazık ki, bizzat Başbakan Yardımcısı’nın dilinden teröristin itibarını düşünür hale gelmiştir. Terörist başının itibarı için kaygılananlara sormak istiyoruz: Türkiye’nin ve milletimizin itibarı, onuru ve istikbali için de aynı kaygıyı taşıyor musunuz?” gibi iddialarda bulundu.

Türk askerini peşmergenin eğitimi için görevlendirmenin nasıl bir akılla izah edilebileceğini soran Celal Adan, “Peşmerge denilen adamlar yıllarca Kandil’de PKK’ya yardım ve yataklık edenler değil midir? İmralı canisine sekretarya tahsis etmek nasıl bir gaflettir? Teröriste tazminat ödemek, dağdakilere kamuda kadro vermek, Anayasadan Türk ifadesini çıkarmak; ne tür bir Türk düşmanlığı ile izah edilebilir?” dedi.

Birkaç oy için herkese yaranma, isyancılardan, bölücülerden ve memleket düşmanlarından özür dileme hastalığına yakalandığını iddia ettiği Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun en büyük özrü millete borçlu olduğunu öne süren Adan, açıklamasına “Türkiye’yi her alanda ‘etkisiz eleman’ durumuna düşüren, devletimizin iradesini yabancı güçlere ve bölücülere teslim eden bu iktidar herkesten önce milletimizden özür dilemelidir” diye son verdi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@