Çavuşoğlu, İkinci Yurt Dışı Ziyaretini Azerbaycan'a Yapacak

Yeni Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTV’ye ziyaretinin ardından yarın Azerbaycan’a resmi bir ziyarette bulunacak. Yukarı Karabağ sorununun ele alınacağı görüşmelerde düşürülen Rus uçağı ağırlıklı bir konuyu oluşturacak.

Haberler 26.11.2015, 18:02
Çavuşoğlu, İkinci Yurt Dışı Ziyaretini Azerbaycan'a Yapacak

ANKARA(ANKA) - Yeni Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC’yi ziyaretinin ardından yarın da Azerbaycan’a resmi bir ziyarette bulunacak. Yukarı Karabağ sorununun ele alınacağı görüşmelerde düşürülen Rus uçağının da ağırlıklı bir konu olması bekleniyor.

Bakü’de Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile görüşecek olan Mevlüt  Çavuşoğlu’nun Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Meclis Başkanı Oktay Asadov ve Başbakan Artur Rasizade tarafından da kabul edilecek.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada görüşmelerde ikili ilişkilerin yanısıra Yukarı Karabağ ihtilafı başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası gelişmelerin kapsamlı şekilde ele alınacağı bildirildi.

Bu arada, görüşmelerde Türkiye’nin hava sahasını ihlal eden Rus uçağını düşürmesi olayı üzerinde durulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu çerçevede, Bakan Çavuşoğlu’nun olayın nasıl geliştiğine ilişkin ayrıntılı bilgi verirken Türkiye’nin defalarca uyardığını vurgulaması bekleniyor. (ANKA)

(CN/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@