Son Dakika

Çalışan Annelere Verilecek Hibe İçin Başvurular Yarın Başlıyor

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu kapsamında, çalışan ve çocuk sahibi annelere verilecek hibe için ön başvuruların yarın saat 10.00 itibariyle başlayacağını açıkladı.

Haberler 24.06.2015, 20:57
Çalışan Annelere Verilecek Hibe İçin Başvurular Yarın Başlıyor

ANKARA(ANKA) – Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonuna başvuruların yarın saat 10.00 itibariyle başlayacağını açıkladı.

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Evde Çocuk Bakımı Projesine İlişkin bir mesaj yayımladı. Bakan Çelik, toplumun temel taşı olan kadınların kayıtlı istihdamına katkı sağlamayı hedefleyen, “Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyon”u kapsamında, çalışan ve çocuk sahibi annelere verilecek hibe için ön başvuruların, 25 Haziran saat 10.00 itibariyle Sosyal Güvenlik Kurumunun web sayfası www.sgk.gov.tr ile proje web sayfası www.evdecocukbakimi.net üzerinden başlayacağı müjdesini paylaşmaktan sevinç duyduğunu belirtti.

Tarih boyunca toplum içerisinde en kutsal ve en temel görev olan “annelik” göreviyle taçlandırılan kadınların, modern çağla birlikte çalışma hayatında ve sosyal hayatta yer bularak, birçok görevi daha omuzladığını vurgulayan Bakan Çelik, “Omuzladıkları bu görevleri başarıyla icra etmişlerdir. Bugün artık ülkemizde kadınlar, iş, sanat, spor, eğitim, sağlık, ekonomi, siyaset ve sosyal alanlarda önemli görevler üstlenmekte ve üstlendikleri görevleri üstün başarı ile yerine getirmektedirler” dedi.

Kadınların sağladıkları bu başarının Türkiye adında bir övünç kaynağı olduğunu söyleyen Çelik, “Bu noktada biz siyasilere, kadınların toplumsal hayata katılımı önündeki engelleri kaldırma görevi düşmektedir. Bu noktada, çocuk sahibi kadınların işgücüne katılımını olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biri olan çocuk bakımı sorununa, yapıcı bir yaklaşımla çözüm bulma amacı taşıyan ve 5 bin anne ile 5 bin çocuk bakıcısı olmak üzere en az 10 bin kadının kayıtlı istihdamını etkileyecek olan bu önemli projenin, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

-3 İLDE 5 BİN ASIL 5 BİN YEDEK BAŞVURU ALINACAK-

 

Ayrıca, yarın başlayacak başvuruların “www.sgk.gov.tr” ve “www.evdecocukbakimi.net” adresleri üzerinden yapılacağı belirtilirken, Bursa ve İzmir için bin 750 asıl ve bin 750 yedek başvuru sahibine ve Antalya için ise bin 500 asıl ve bin 500 yedek başvuru sahibine ulaşılıncaya kadar devam edeceği kaydedildi.

Projeden yararlanmak isteyen adayların Sosyal Güvenlik Kurumunun web sayfası www.sgk.gov.tr ile proje web sayfası www.evdecocukbakimi.net dışında her hangi bir web sayfasına itimat etmemeleri ve kişisel bilgilerini hiçbir şekilde paylaşmamaları gerektiği belirtildi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@