Binali Yıldırım Gündemdeki Konuları ‘Es' Geçti: Bu Proje Her Şeyden Önemli

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım İstanbul Banliyo Hatları projesini anlattı. Projenin asıl tamamlanma süresinin 4.5 yıl olduğunu söyleyen Binali Yıldırım, Gebze’den Halkalı’ya 1 saat 45 dakikada ulaşılabileceğini ifade etti. Yıldırım, gazetecilerin bir sorusu üzerine İstanbul için bu projenin her şeyden önemli olduğuna da dikkat çekerek, gündemdeki konularla ilgili açıklama yapmak istemediğini belirtti.

Haberler 29.11.2015, 15:50
Binali Yıldırım Gündemdeki Konuları ‘Es' Geçti: Bu Proje Her Şeyden Önemli

İSTANBUL(ANKA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım İstanbul Banliyo Hatları projesini anlattı. Projenin asıl tamamlanma süresinin 4.5 yıl olduğunu söyleyen Binali Yıldırım, Gebze’den Halkalı’ya 1 saat 45 dakikada ulaşılabileceğini ifade etti. Yıldırım, gazetecilerin bir sorusu üzerine İstanbul için bu projenin her şeyden önemli olduğuna da dikkat çekerek, gündemdeki konularla ilgili açıklama yapmak istemediğini belirtti.

Pendik-Ayrılıkçeşme ve Kazlıçeşme-Halkalı Banliyö hatlarında incelemelerde bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım İstanbul Banliyo hatları ile ilgili önemli ayrıntıları düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle paylaştı.

Marmaray tecrübelerinin ışığında banliyo hatlarının yapımında zaman kayıplarının çok daha az olacağının altını çizen Binali Yıldırım, “Proje bir an önce tamamlanıp İstanbulluların hizmetine sunulacaktır. Projenin asıl tamamlanması süresi 4.5 yıldır. Ancak arkeolojik kazılardan dolayı ve kamulaştırma gibi nedenlerden dolayı ciddi bir süre kaybı var. Şu anda projenin yarısına gelmiş değiliz. Bizim asıl başarımızı bu tarihin önünde bitirmek olacaktır. Her şey hazır, ekip hazır, yükleniciler hazır, biz bakanlık olarak hazırız. Durmak yok yola devam” diye konuştu.

Gebze'den Halkalı'ya 1 saat 45 dakikada ulaşılacağını ifade eden Bakan Yıldırım, “Çok daha hızlı gidebilir ama istasyonlarda durup kalkma süreleri var” dedi.

Yıldırım, İstanbullulardan özel bir ricada da bulundu. Gürültü gibi bazı sorunlara tahammül etmeleri gerektiğini vurgulayan Bakan Yıldırım, “Bizim tüm amacımız 14 milyon vatandaşımıza böyle güzel bir projeyi bir an önce kazandırıp, onları rahata ulaştırmaktır” dedi.

Yıldırım, açıklamalarında İstanbul için bu projenin her şeyden önemli olduğuna da dikkat çekerek, gündemdeki konularla ilgili açıklama yapmak istemediğini ifade etti.(ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@