Başkentte Nisan Karına Hızlı Müdahale

ANKARA (ANKA)-Ankara’da sabah saatlerinde başlayan ve özellikle batı ve güney kesimlerde etkili olan kar yağışına karşı Ankara Büyükşehri Belediyesi, ekip ve araçlarla anında müdahalede bulunarak, ilçe ve köy yollarında karla

Haberler 09.04.2015, 14:21
Başkentte Nisan Karına Hızlı Müdahale

ANKARA (ANKA)-Ankara’da sabah saatlerinde başlayan ve özellikle batı ve güney kesimlerde etkili olan kar yağışına karşı Ankara Büyükşehri Belediyesi, ekip ve araçlarla anında müdahalede bulunarak, ilçe ve köy yollarında karla mücadele çalışmaları gerçekleştirdi. 

Başkentlilerin sabah saatleriyle birlikte karşılaştığı ve kış aylarını aratmayan Nisan karı ile ilgili Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 70 adet karla mücadele aracı özellikle şehrin yüksek kesimlerinde müdahaleye hazır bekletiliyor.

Fen İşleri Dairesi yetkilileri, Eskişehir Yolu yönünden Ankara’ya gelen ve İncek, Turan Güneş Bulvarı ile Kepekli tarafından devam eden yoğun kar yağışıyla etkin mücadeleye devam ettiklerini kaydettiler. Bu kapsamda Başkent’in batı kesimlerinde özellikle Beypazarı, Nallıhan, Kızılcahamam, Güdül  ve Çamlıdere’de müdahalelerde bulunduklarını, güney kesimlerdeki Bala ve Haymana ilçelerinde de karla mücadele çalışmalarının devam ettiğini belirttiler.

 -“GEREKLİ DURUMLARDA TUZLAMA DA YAPILACAK”-

Kar yağışı nedeniyle Ankara’da kapalı yol bulunmadığını ve hava sıcaklığının eksiye düşmesi durumunda da yollarda oluşabilecek buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışmalarının yapılacağını kaydeden yetkililer, Başkent genelinde yağan karın genellikle eridiğini dile getirdiler.  Kar yağışının etkili olduğu ilçelerde ise kar küreme çalışmaları devam ederken, Başkent’in yüksek kesimlerinde bekletilen karla mücadele araçları ise anında müdahale için hazır tutuluyor. (ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@