Başbakan'a Sokağa Çıkma Yasağı Sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye genelinde son 2 ayda sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerlerde yaşamını yitiren ve yaralananların sayısını sordu.

Haberler 07.10.2015, 18:41
Başbakan'a Sokağa Çıkma Yasağı Sorusu

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye genelinde son 2 ayda sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerlerde yaşamını yitiren ve yaralananların sayısını sordu.  

Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Diyarbakır Silvan’da devam eden sokağa çıkma yasağını yerinde incelemek için giden Diyarbakır Barosu heyetine zırhlı polis araçlarından ateş açıldığı iddiası doğru mudur? İddia doğru ise ateş açılmasının emrini kimler vermiştir? Bu olayla ilgili herhangi bir inceleme başlatılmış mıdır? İddia doğru ise  Diyarbakır Barosunun hak ihlallerini görüntüleyip raporlamasını engellemek için mi ateş açılmıştır? Kaymakamın bilgisi dahilinde yapılan bu inceleme kolluk güçlerince engellenmek mi istenmektedir? Diyarbakır Silvan’da 4 gündür devam eden sokağa çıkmayın yasağı  neticesinde yaşamını yitiren kişi sayısı nedir? Yaralanan kişi sayısı nedir? Türkiye genelinde illere göre son 2 ayda sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerlerde yaşamını yitiren kişi sayısı nedir? Yaralanan kişi sayısı nedir? Silvan ilçesi Tekel ve Mescit mahallelerinde zırhlı araçlarla atışı yapıldığı iddiası doğru mudur? Ağır silahların mahallede; ev, işyeri ve araçlarda ağır tahribatlara yol açtığı iddiası doğru mudur?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@