Başbakan Davutoğlu: Daha Şişli'yi Yönetemiyorlar

RİZE (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, “paralel yapı" ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceği mesajını verdi. Türkiye’nin her açıdan özgürlükler ülkesi olduğunu ifade

Başbakan Davutoğlu: Daha Şişli'yi Yönetemiyorlar

RİZE (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, “paralel yapı" ile mücadelenin kararlılıkla devam edeceği mesajını verdi. Türkiye’nin her açıdan özgürlükler ülkesi olduğunu ifade eden Davutoğlu, milli iradeye karşı yapılan her tuzağın, her kumpası hesabı sorulacağını söyledi. CHP’yi Şişli Belediyesi’nde yaşananlar üzerinden eleştiren Davutoğlu, “Allah muhafaza bu millet Kılıçdaroğlu’na değil 4 yıl, 4 dakika bu ülkeyi emanet etmez. Şişli’de yaşananlardan sonra 4 dakika bu ülke yönetiminde bulunsalar birbirilerini tehdit ederler, birbirlerinin koltuklarına göz dikerler, birbirleri ile mücadele etmekten milletin yüzüne bakamazlar” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu Partisinin Rize İl Kongresine katıldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede Başbakan Davutoğlu, konuşmasına “Sayın Cumhurbaşkanımız ne kadar Rizeliyse o kadar Konyalıdır, bende ne kadar Konyalıysam o kadar Rizeliyim” sözleri ile başladı.

2015 seçimlerinde Rize’de yüzde 85 oy beklediklerini ifade eden Başbakan Davutoğlu,  “Bu büyük emaneti, olağanüstü kongrede Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımda, bir an gözümün önüne Pınarhisar Cezaevi geldi. Pınarhisar Cezaevinde kendisini rahmetli babamla ziyaret ettiğimizde hemen orada sohbet etme imkânımız oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi mücadelesinden dersler çıkaralım. Pınarhisar’da o zaman görüştüğümüzde dışarda yazılanlar şunlardı. 'Artık Muhtar olamaz!' onların muhtar olamaz dediği Rizeli Yiğit adam Cumhurbaşkanı oldu mu? Demek ki milletin kararını manşetler vermiyor. Demek ki birileri perde arkasında toplantılar yaparak, kumpaslar yaparak kaderi belirleyemiyor. Pınarhisar’dan Medrese-i Yusufiyeden çıktı. AK Partiyi kurup çok kısa sürede iktidara yürürken seçime girmesini yasakladılar” dedi.

Kuruluşundan bu güne AK Parti’nin yaşadığı sıkıntıları anlatan Başbakan Davutoğlu, 2011 seçimlerinden sonra engelleyemedikleri AK Parti hareketinin başka provokasyonlarla engellenmeye çalışıldığını söyledi.

Gezi Parkı olaylarına değinen Başbakan Davutoğlu, “8-10 ağacın bir yerden bir yere taşınması için ülkeye kaosa sürükleyen o provokatörler Yalova’da asırlık çınarlar kesildiğinde seslerini çıkardılar mı? Çünkü mesele onların dediği gibi 'ağaç meselesi' değildi. Mesele milletten güç alan iktidara darbe yapma, milletten güç alan bir lideri o koltuğundan uzaklaştırma çabasıydı. Hedeflerine ulaşabildiler mi? Ulaşamadılar! Çünkü sayın cumhurbaşkanımız ve AK Parti kadrolarının arkasında sadece millet vardı” diye konuştu.

-“DURDURAMADILAR, ENGELLEYEMEDİLER”-

Rize mitinginde gülen cemaatine yönelik eleştirilerini sürdüren Başbakan Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Paralel çete üzerinden halkın iradesi ile iş başına gelmiş hükümeti yerinden etmeye çalıştılar. Yargı adına aynen 27 Mayıs yargısı gibi bir utanç belgesi olacak şekilde görevini sürdürmekte olan bir Başbakan için dönemin Başbakanı diye iddianame hazırladılar.  O kadar emindiler ki bu tuzaktan sonra Başbakanımızı yerinden edecekler ve kendi istedikleri tür bir yönetim kuracaklar. Onlar kapalı kapılar ardında bu tuzakları kurarken bu milletin aziz fertleri anlı secdede bu parti ve bu lider için dua ediyordu. Durduramadılar, engelleyemediler 30 Marta halk gerekli mesajı verdi. AK Parti 30 Martta başarılı olunca Sayın Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olmasını engellemeye çalıştılar. Her türlü oyunu her türlü tuzağı kurdular. Yetmedi bütün partiler bir araya geldi ve çatı aday çıkardılar. Onlar çatı aday çıkarırken, çatı adayla uğraşırken biz sadece ve sadece milletin temeli ile milletin kendisi ile iletişime geçtik.”

-“BU KARDEŞLİK DAVASIDIR”-

“Cumhuriyet halk partisi tek parti iktidarındaki zulümlerle hesaplaşmak zorundadır. 28 Şubat dönemindeki zulümlerle hesaplaşmak zorundadır. 10 Ağustos’tan sonra bazıları beklediler ki, düşündüler ki,  AK Parti içinde acaba huzursuzluk çıkar mı? Acaba farklı kanaatlar sergilenir mi? Acaba AK Parti içinde bir sarsıntı olur mu? 3 ayı aşkın bir zaman geçti tek bir gönül kırıcı süreç veya söz sarf edilmedi. AK Parti kadrolarının farkı budur. Biz istişare eder, karar verir ve yola çıktığımızda bütün zorluklar karşısında omuz omuza dururuz. Sayın Kılıçdaroğlu bütçe görüşmesinde o dar aklıyla o küçük hesapla Sayın Cumhurbaşkanımızla benim arama fitne sokmaya çalıştı. Bizim Sayın Cumhurbaşkanımızla ilişkimiz, dava arkadaşlığımız siyasetle başlamadı, siyasetle bitmez ölümle de bitmez. Bu kardeşlik davasıdır…”

-“DAHA ŞİŞLİ’Yİ İDARE EDEMİYORSUNUZ”-

“Kılıçdaroğlu bir kez daha düşünsün. Bir tarafta olağanüstü kongreden sonra tam bir demokrasi halinde kongreler yapan AK Parti kadroları var diğer taraftan Şişli Belediyesinde olduğu gibi, birbirini tehdit eden, birbirine hakaret eden, birbirine kamuoyunda aşağılayan bir CHP zihniyeti var.  Kendi evini düzene soksunlar. Kılıçdaroğlu bir şey demişti! Bizde Türkiye’yi idare edebiliriz. Nasıl Büyükşehirleri idare etmişsek geçmişte bizde idare edebiliriz. Allah muhafaza bu millet Kılıçdaroğlu’na değil 4 yıl, 4 dakika bu ülkeyi emanet etmez. Şişli’de yaşananlardan sonra 4 dakika bu ülke yönetiminde bulunsalar birbirilerini tehdit ederler, birbirlerinin koltuklarına göz dikerler, birbirleri ile mücadele etmekten milletin yüzüne bakamazlar. Daha siz Şişli’yi idare edemiyorsunuz bırakın İstanbul’u, bırakın Türkiye’yi. Şişli’yi idare edemeyenler nasıl milletin huzuruna çıkarlar.”

-“KİRLİ KOALİSYON KURDULAR”-

“Gerçekten CHP son dönemde kendi için yaşadığı çalkantıyla siyaset dersi oluşturuyor. Farklı düşüncelere sahip olduğu için bir milletvekilini ihraç ettiler. Bir CHP Milletvekili bir itirafta bulundu ve dedi ki! “Biz geçmişte bu cemaatle iş birliği yapmaktan dolayı hata ettik” dedi.  Son 1,5 yıldır milli iradeden umudunu kesmiş olan bütün siyasi partiler bir şekilde kirli oyunların içine girdiler. Kirli koalisyon kurdular. Şimdi 2015 seçimlerine giderken bu koalisyonları tekrar oluşturma çabası içindeler. CHP-HDP ve diğer çevreler.”

-“TÜRKİYE HER AÇIDAN ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİDİR”-

“Şimdiye kadar hep manipülasyonlarla aldatmacalarla milleti kandırmaya çalıştılar.  14 Aralıkta yargının işlettiği sürece gazeteciler tutuklanıyor diyorlar. Pazar günü herkes tatilde iken başka bir konuda karar alması haftalarca sürecek olan Avrupa Birliği daha olayın aslını bilmeden, araştırmadan Türkiye’yi kınayan açıklamalar yaptı. Çünkü içerde ve dışarda yürütülen kampanya açık. Eğer yargı bu çetelere dokunuyorsa hemen yargısal sürece müdahale edilmek isteniyor. Bırakın bu yargı süreci işlesin. Kimse gazetecilik dolayısıyla, yaptığı basın görevi dolayısıyla şu anda soruşturma altında değildir. Eğer bir çete basın üzerinden de örgütlenerek yine emniyet ve yargıdaki araçlarıyla mazlum ve mağdur bir başka topluluk üzerine kumpas kurmuşsa, onların yaptığı yasal faaliyetlerin ötesinde onları terör örgütü olarak gösterip koydukları bazı silahlarla, el bombalarıyla o masum insanları 17 ay mahkûm etmişlerse ve onlarda bu konuda şikâyette bulunmuşlarsa bu şikâyetin gereğini yapmak yargının görevidir. Bu hükümetin müdahil olduğu bir konu değildir. Aksine insan hakları anlamında mağdur edilmiş vatandaşlardan gelen bir şikâyetin yargı tarafından takip edilmesidir. Hemen konuyu saptırarak sanki basına yönelik bir operasyon yapılıyormuş gibi bunu dünyaya şikâyet edenler ve bu şikâyet üzerinde Türkiye’yi mahkûm etmek isteyenler bilsinler ki Türkiye her açıdan özgürlükler ülkesidir. Demokratik ve özgürlüklerin korunduğu bir ülke olmaya devam edecektir. Basın mensupları da dâhil olmak üzere toplumda hiç kimse layüsel değildir, hesap vermek konumda değildir. Herkes yaptıklarının hesabını vermek durumundadır.”

-“KARARLILIKLA YOLUMUZLA DEVAM EDECEĞİZ”-

“Türkiye’de milli iradeye karşı yapılan her tuzağın, her kumpası hesabı sorulacaktır. Yargı yâda emniyet içinde örgütlenmeler suretiyle diğer vatandaşlarımızın halklarını gasp edenlerden de bu gaspın hesabı sorulur. Bu kararlılıkla yolumuzla devam edeceğiz. Kimse milli iradeyi gölgede bırakacak bir faaliyet içine girmeyecek. Buna hiçbir suretle izin vermeyeceğiz.” (ANKA)

(HSN/ORH)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.