Bakan Ömer Çelik: Atatürk'ün Çocuklara İnancı En Büyük Dayanak

ANKARA (ANKA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza ve onların kuracağı yarına olan inancı, bugün bizler için

Haberler 23.04.2015, 14:21
Bakan Ömer Çelik: Atatürk'ün Çocuklara İnancı En Büyük Dayanak

ANKARA (ANKA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza ve onların kuracağı yarına olan inancı, bugün bizler için de en büyük dayanaktır” dedi. Çelik mesajında şunları kaydetti:

“Milletimizin geleceğini kendisinin belirlediği halk egemenliğini ilan edişinin ve milletinin iradesini temsil eden Meclisimizin kuruluşunun yıl dönümü bugün. ‘Türk Milletinin geleceği, bugünkü çocukların doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmiyle büyük ve parlak olacaktır.’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza ve onların kuracağı yarına olan inancı, bugün bizler için de en büyük dayanaktır. Onlarla gücüne güç katacak, omuzlarında daha da yükselecek olan Türkiye’miz çağdaş toplumlar arasında bayrağını her daim ilk sıralarda dalgalandıracaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını sonsuz minnet, saygı ve rahmetle anıyor, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” (ANKA)

(MLT/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@