Ankara Büyükşehir'den ‘Kadına Şiddete' Hayır

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal farkındalık projelerine katkı sağlamaya devam ediyor. Büyükşehir, \"Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü”nde, ana hizmet binasını \"turuncu” renkle aydınlattı.

Haberler 26.11.2015, 18:02
Ankara Büyükşehir'den ‘Kadına Şiddete' Hayır

ANKARA (ANKA) - Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal farkındalık projelerine katkı sağlamaya devam ediyor. Büyükşehir, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü”nde, ana hizmet binasını "turuncu” renkle aydınlattı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli sorunlardan biri olan, kadına yönelik şiddete farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından yürütülmekte olan “Turuncu Kampanya”da, üye ülkelerde ilgi çekici bina veya simgelerin, turuncu ışıklarla aydınlatılması çağrısı yapılıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü’nün çağrısıyla, kampanyaya destek olmak üzere, Hipodrom Caddesi üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasının dış cephe aydınlatması, kampanyanın simge rengi olan “turuncuya” dönüştürüldü.

-DİYABETE “MAVİLİ” FARKINDALIK -

Büyükşehir Belediyesi, “Dünya Diyabet Günü” olan 14 Kasım'da da, hastalığa dikkat çekmek amacıyla, Hipodrom'daki ana hizmet binası ile bazı meydanlarda bulunan saatlerde, hastalığın simgesi olan “mavi” tonda aydınlatma yapmıştı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@