Anka 4 Temmuz 2015 Cumartesi Gündemi

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU İSTANBUL TOPKAPI SARAYI\'NDA

Haberler 04.07.2015, 12:38
Anka 4 Temmuz 2015 Cumartesi Gündemi

-ANKA 4 TEMMUZ 2015 CUMARTESİ GÜNDEMİ

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.

-BAŞBAKAN DAVUTOĞLU İSTANBUL TOPKAPI SARAYI'NDA

-Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya'dan İstanbul'a geçecek ve 19.00'da Topkapı Sarayı'nda düzenlenecek Şehir-İnsan Projesi'ne katılacak.

 

-BAKAN IŞIK KOCAELİ’NDE

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Karamürsel Kent İftarı’na katılıyor. (Saat: 20.44)

 

-BAKAN MÜEZZİNOĞLU BURSA’DA

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Baia Otel’deki Çekirge Ali Osman Sönmez ve Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanelerinin protokol imza törenine ve Birlik Vakfı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde katılıyor. (Saat: 14.00-22.30)

 

-KPSS YAPILIYOR

-KPSS A grubu ve öğretmenlik kadroları için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yapılıyor. Adaylara, genel yetenek ve genel kültürden 60’ar soru, eğitim bilimlerinden ise 80 soru yöneltilecek. (Saat: 09.30/14.00)

 

-TÜRKİYE AVRUPA’YA GÖRE GÖÇMENLERİ VATANDAŞLIĞA KABULDE CÖMERT

-OECD’nin “Göçmen Entegrasyonu Göstergeleri 2015–Yerleşme” başlıklı raporuna göre, 2002-2006 döneminde Türkiye’de yılda ortalama 13 bin 4 yabancı, Türk vatandaşlığına geçti.

 

-DÜNYA BANKASI ANADOLU KAPLANLARI RAPORU YAYINLADI: TÜRKİYE ŞEHİRLEŞMESİNİ MİLLİ GELİRLE BİRLİKTE ARTIRAN NADİR ÜLKELERDEN

-Dünya Bankası Türkiye Direktörlüğü’nün “Şehirleşme Odak Notu: Anadolu Kaplanları'nın Yükselişi” başlıklı notu yayınlandı. Notta, Şili, Malezya, Çin, Güney Kore, Botsvana ile birlikte sadece birkaç tane OECD ülkesinin benzer şekilde şehirleşmeyi başarılı olarak yönetebildiği belirtildi.

 

-VEKİLE “TEDAVİ YARDIMI DANIŞMA HATTI”

-Milletvekillerine sağlık kurum ve kuruluşları ile illerdeki sözleşmeli eczaneler hakkında bilgilendirilebilmeleri, tedavi yardımına ilişkin hizmetlerle ilgili olarak öneri ve şikayetlerin alınarak ilgili bölümlere iletilebilmesi amacıyla Tedavi Yardımı Danışma Hattı tahsis edildi.

 

İYİ GÜNLER DİLERİZ…

---------------------------------

YASAL UYARI:

ANKA Ajansı’na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.

“ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar”

Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@