Anka, 4 Aralık 2014 Perşembe Gündemi

-ANKA, 4 ARALIK 2014 PERŞEMBE GÜNDEMİ ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş. -CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KABULLERİ -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, Gebze Teknik Üniversite

Haberler 04.12.2014, 06:25
Anka, 4 Aralık 2014 Perşembe Gündemi

-ANKA, 4 ARALIK 2014 PERŞEMBE GÜNDEMİ

ANKA, ANKARA HABER AJANSI A.Ş.

-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KABULLERİ

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Görgün, Suruç'ta Bulunan Sığınma Kamplarını Ziyaret Eden TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut ve beraberindeki heyeti kabul ediyor.

-Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel ile de görüşüyor. (Saat: 11.45/12.30/13.30/15.30)

-CHP MYK TOPLANIYOR

-CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında parti genel merkezinde toplanıyor.

-CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Mövenpick Hotel’de Ankara’daki üniversitelerde okuyan öğrencilerin temsilcileri, öğrenci konseyi ya da topluluk başkanları ile “Geleceği Birlikte Kuruyoruz, Gençlik Buluşması”nda bir araya geliyor. Görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleniyor. (Saat: 14.00/10.00/12.30)

-TBMM GENEL KURULU

-TBMM Genel Kurulu’nda uluslararası sözleşmelerin görüşmelerine devam ediliyor. (Saat: 14.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR

-Milli Savunma Komisyonu’nda, Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşüyor. (Saat: 11.00)

-Dört eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu basına kapalı olarak toplanıyor. (Saat: 14.30)

-TBMM’DE BASIN TOPLANTILARI

-MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar ve AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun TBMM Basın Toplantısı Salonu’nda, Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu Başkanı Ali Rıza Alaboyun TBMM Konferans Salonu’nda basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.00/10.30/11.00/11.30/12.00/12.30/13.00/13.30/14.00/14.30/11.00)

-TBMM’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN TÖRENLER

-TBMM’de “Özel Hizmet Bankosu” açılışı için ve TBMM Başkanı Resmi Konutu’nda ağaç dikme töreni düzenleniyor. (Saat: 11.00/12.00)

-BAKAN ÇAVUŞOĞLU İSVİÇRE’DE

-Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Basel’deki Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Bakanlar Konseyi Toplantısı’na katılıyor.

-BAKAN YILMAZ’IN PROGRAMI

-Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Türk İstatistik Sisteminin Geliştirilmesi Programının 3. Aşaması Kapanış Konferansı”na katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN BOZKIR’IN PROGRAMI

-AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Şili’nin Ankara Büyükelçisi Fernando Varela Palma, Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Milan Zachar, İsveç’in Ankara Büyükelçisi Lars Wahlund’u kabul ediyor. İtalya AB Dönem Başkanlığı’nın bitimi vesilesiyle İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen etkinliğe katılıyor. (Saat: 11.30/12.00/12.30)

-BAKAN MÜEZZİNOĞLU İSTANBUL’DA

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eğitimlerini Türkiye’de tamamlayarak mezun olan yabancı sağlık çalışanlarının mezun olacağı ve bazı ülkelerden sağlık bakanlarının katılacağı “2. Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı”na katılıyor. (Saat: 09.00)

-BAKAN İSLAM’IN PROGRAMI

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Rixos Otel’de, kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 80. Yılı nedeniyle düzenlenen “Yerel Yönetimlerde Kadın” başlıklı programa katılıyor. (Saat: 10.00)

-FİLİSTİN, SURİYE VE IRAK’TAKİ GELİŞMELER

-Suriye’deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor. Uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak’taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

-İsrail’in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri nedeniyle yaşanan gelişmeler ve tepkiler takip ediliyor.

-KATI YAKITLAR

-TÜİK, Ağustos 2014 Katı Yakıtları açıklıyor. (Saat: 10.00)

-REEL EFEKTİF DÖVİZ KURU

-Merkez Bankası, Kasım 2014 Reel Efektif Döviz Kurunu açıklıyor. (Saat: 14.30)

-KONUT FİYAT ENDEKSİ

-Merkez Bankası, Eylül 2014 Konut Fiyat Endeksini açıklıyor. (Saat: 14.30)

-KİRALANAN DIŞİŞLERİ RESMİ KONUTU VE KİRALIK DAİRELERE AYLIK 130 BİN TL KİRA ÖDENİYOR

-Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Resmi Konutu olarak kiralanan bina ve bu binanın karşısında ofis olarak kiralanmış daire ile Balgat semtinde bulunan ek hizmet binası ve İstanbul, İzmir, Edirne ve Antalya temsilciliklerine ait kiralık daireler için aylık toplam 130 bin TL kira ödendiğini bildirdi.

-BAKAN YILMAZ: DOĞU VE GÜNEYDOĞU’YA 32 ADET KARAKOL YAPIMI PLANLANIYOR

-Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu bölgelerinde 32 adet karakol yapımının planlandığını bildirdi.

İYİ GÜNLER DİLERİZ…

---------------------------------

YASAL UYARI: ANKA Ajansı’na ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. ANKA aboneleri dışında, ANKA'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır.

"ANKA Ajansı Basın Meslek İlkelerine Uyar"

Özgür ve bağımsız haberin altındaki imza: ANKA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@