Anadolu Yıldızı – 2015 Arama Kurtarma Tatbikatı İzmir Ve Ege Denizi'nde Yapılacak

İZMİR (ANKA) - Anadolu Yıldızı - 2015 Arama Kurtarma Tatbikatı, 5 - 8 Mayıs tarihleri arasında, TSK AK (Arama Kurtarma) unsurları ve Ulaştırma Bakanlığı Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi’nin katılımıyla, Ege Denizi ve İ

Haberler 29.04.2015, 17:00
Anadolu Yıldızı – 2015 Arama Kurtarma Tatbikatı İzmir Ve Ege Denizi'nde Yapılacak

İZMİR (ANKA) - Anadolu Yıldızı - 2015 Arama Kurtarma Tatbikatı, 5 - 8 Mayıs tarihleri arasında, TSK AK (Arama Kurtarma) unsurları ve Ulaştırma Bakanlığı Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi’nin katılımıyla, Ege Denizi ve İzmir Menemen’deki Dumanlı Dağ’da yapılacak.

TSK’dan yapılan açıklamaya göre tatbikat, TSK AK unsurlarının imkân ve kabiliyetlerini denemek, müşterek AK faaliyetlerinde iş birliği ve koordinasyonu en üst düzeye çıkarmak ve tatbikata katılan unsurların AK usullerinin uygulanmasına yönelik eğitimlerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Yerli yabancı gözlemcilere açık tatbikata Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ile Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarından çeşitli tipte gemi, uçak ve helikopterler ile AK konusunda eğitim almış görevlilerden oluşan timler katılacak. Basın Bilgilendirme Brifingi ise 5 Mayıs Salı günü İzmir Konak Orduevi’nde yapılacak. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@