Alo 181 Tapu Randevuya Büyük İlgi

ANKARA (ANKA)- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tapu Kadastro Çağrı Merkezi Alo 181 hattından Nisan ayında 11 bin 940 kişi hizmet aldı. Alo 181 hattına en çok sorulan konu tapu işlemleri hakkında olurken 44 şikâyet başvurusu,

Haberler 11.05.2015, 13:09
Alo 181 Tapu Randevuya Büyük İlgi

ANKARA (ANKA)- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tapu Kadastro Çağrı Merkezi Alo 181 hattından Nisan ayında 11 bin 940 kişi hizmet aldı. Alo 181 hattına en çok sorulan konu tapu işlemleri hakkında olurken 44 şikâyet başvurusu, 64 Kadastro ve 63’te teknik işlem kaydı yapıldı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, çağrı merkezini 7 bin 564 kişi bilgi edinme amaçlı olarak ararken 3 bin 959 arama da online randevu işlemleri için gerçekleştirildi.
Vatandaşlar bu hizmetle tapu ve kadastro müdürlüklerinde sıra beklemeden almış oldukları randevu saatine göre işlemlerini çok kısa bir sürede çözebiliyor. Kurumdan yapılan açıklamada online randevu almak için arayan vatandaşların oranı toplam aramaların yüzde  33’ünü oluşturdu.


-EN ÇOK TAPU İŞLEMLERİ SORULDU-

Alo 181 hattına en çok sorulan konu tapu işlemleri hakkında oldu. İletişim hattına en fazla arama İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Muğla, Tekirdağ, Konya, Gaziantep, Kocaeli illerinden yapıldı. Çağrı merkezinden vatandaşlara yapılan aramalar neticesinde yüzde 94 memnuniyet oranına ulaşıldığı açıklandı.(ANKA)

(MLT/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@