Ak Parti Sözcüsü Çelik: Statüko Adına Muhalefet Yapıyorlar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Devlet ya da statüko adına toplumun taleplerine ‘Siyasi tenzilat’ uyguluyor, böylece ‘Majestelerinin muhalefeti’ diye meşhur olmuş statüko adına muhalefet yapıyorlar” dedi.

Haberler 06.10.2015, 21:57
Ak Parti Sözcüsü Çelik: Statüko Adına Muhalefet Yapıyorlar

ANKARA(ANKA) - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Devlet ya da statüko adına toplumun taleplerine ‘Siyasi tenzilat’ uyguluyor, böylece ‘Majestelerinin muhalefeti’ diye meşhur olmuş statüko adına muhalefet yapıyorlar” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada muhalefete yüklendi. Çelik, muhalefetin, devlet ya da “statüko” adına toplumun taleplerine "Siyasi tenzilat" uyguladığını savunduğu mesajında, “İktidar olduğumuzda ise toplumun sözünü, "hükümetin yazılımı" haline getiriyoruz. O nedenle iktidardayken ‘Toplumun hükümeti’ oluyoruz.  Muhalefet ise muhalefetteyken bile toplumun sesini ses perdesinin arkasından dinliyor. Devlet ya da statüko adına toplumun taleplerine ‘Siyasi tenzilat’ uyguluyor. Böylece ‘Majestelerinin muhalefeti’ diye meşhur olmuş, statüko adına muhalefet yapıyorlar” dedi.

Siyasetçinin görevinin, toplumsal talepleri siyasi temsile dönüştürmek olduğunu belirten Çelik, “Siyasetçi en temel meşruiyetini buradan alır. O yüzden siyasetçinin gözü kulağı sürekli toplumdadır. Bu yüzyılın siyaseti, toplumun sesinin demokratik temsile en yüksek şekilde dönüştürülmesiyle mümkündür. Aksi halde siyaset, meşruiyeti inşa edemez. Muhalefetteyken toplumun sesini dinleyen, toplumun sözünü dillendiren siyaset, iktidara gelince toplumun sesine kulak vermezse meşruiyet konusunda cari açık üretir. Bizim siyasetimizin temeli, seçime giderken toplumun sesini dinlemeye odaklıdır. İktidarda ise toplumun sesine kulak vermeyi terk etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

-“SEÇİMLER BASİT BİR İKTİDAR YARIŞI DEĞİLDİR”-

Ak Parti’nin kurulduğu günden beri toplumun taleplerini devletin yazılımı haline getirme “mücadelesi” verdiğini savunan Çelik şunları kaydetti:

“Muhalefet ise sürekli statüko adına toplumu, ‘Devletin toplumu’ haline getirmeye çalıştı. Ak Parti için toplum yönetendir, devlet yönetilendir. Muhalefet partileri için ise yöneten devlettir, yönetilen ise toplumdur. O nedenle seçimler basit bir iktidar yarışı değildir. Ak Parti'nin temsil ettiği toplumu özne yapma siyaseti ile muhalefet partilerinin temsil ettiği toplumu nesne olarak tutma siyaseti arasındadır.” (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@