Agatha Christie'nin Anısına Kara Hafta''

Ünlü yazar Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı şerefine, 23

Haberler 07.10.2015, 18:39
Agatha Christie'nin Anısına Kara Hafta''

İSTANBUL(ANKA)-Ünlü yazar Agatha Christie’nin doğumunun 125. yılı şerefine, 23-24 Ekim  tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez “Kara Hafta İstanbul” festivali düzenlenecek. Festivale Agatha Christie’nin torunu Mathew Prichard da katılacak.

Tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip edilen polisiye festivalleri, bu yıl ilk defa Türkiye’de Pera Palace Hotel Jumeirah’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek. Kültürlerarası birlikteliği, katılan ünlü yabancı yazarlar ile de zenginleştirecek olan ve Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek festival kapsamında birçok etkinlik düzenlenirken, Agatha Christie’nin torunu Mathew Prichard da festivale katılanlar arasında olacak.

-AHMET ÜMİT VE CELİL OKER DE ETKİNLİKTE BULUNACAK-

Okumayı geniş kitlelere sevdiren polisiye edebiyatı konusu etrafında gerçekleşecek “Kara Hafta İstanbul” Pera Palace Hotel Jumeirah’ta dünyaca ünlü yazarları da ağırlayacak. “Kara Hafta İstanbul” etkinliği kapsamında söyleşi yapacak yazarlar arasında Türkiye’nin en önemli polisiye yazarlarından Ahmet Ümit ve Celil Oker bulunurken, İngiltere’den Alexander McCall Smith, Amerikadan Leslie Klinger ile İtalya’dan Roberto Costantini de katılım gösterecek.

Pera Palace Hotel Jumeirah Genel Müdürü Pınar Kartal Timer, Kara Hafta İstanbul etkinliği kapsamında gerçekleştirilen basın toplantısında “Kara Hafta İstanbul uluslararası çapta bir etkinlik olmakla birlikte, Türkiye’de böyle bir etkinliğin  ilk kez ev sahipliğini yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 22 Ekim tarihinde başlayacak etkinliğimizi, önümüzdeki yıllara da taşıyarak geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda şehir cinayetleri ve kadın polisiye yazarları gibi konu başlıkları, hem yerli hem yabancı polisiye yazarları tarafından ele alınacak” dedi.

-AGATHA CHRİSTİE’NİN TÜM KİTAPLARININ İLK BASKILARI SERGİLENECEK-

Timer sözlerine şöyle devam etti:  

“Pera Palace Hotel Jumeirah olarak, birçok sürprizlerimiz de olacak. Bunlardan bir tanesi, otelimizle özdeşleşen Agatha Christie’nin tüm kitaplarının ilk baskılarının sergilenmesi ve tabii ki onur konuğumuz, Agatha Christie’nin torunu Mathew Prichard’ın bizimle beraber bu etkinlikte yer alması, bizleri çok heyecanlandırıyor. Ayrıca uluslararası çapta Türk polisiyesi için önemli çalışmaları olan yazarımız Ahmet Ümit’in de destek vermesi bizim için çok büyük anlam taşıyor. Polisiye edebiyatı tutkunlarını ücretsiz olarak ağırlayacağımız Kara Hafta İstanbul için, desteklerini esirgemeyen Adnan Özer, Ahmet Ümit, Doğan Hızlan, Metin Celal ile birlikte tüm dostlarımıza ve ana sponsorumuz TEB’e de sizin aracılığınızla şükranlarımı sunuyorum.’’

Etkinlik kapsamında Agatha Christie’nin ilk baskı kitapları sergilenirken, katılan yazarlar Beyoğlu’ndaki kitapçılarda imza etkinliklerine katılacak. Tüm etkinlikler halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek ve etkinliklere dair tüm detaylar #blackweekturkey hashtag’iyle sosyal medyada paylaşılabilecek.(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@