Adaylıktan Çekilen Chp'li Erol: Partimin Emrindeyim

TUNCELİ(ANKA) – CHP’nin Tunceli’den milletvekili adayı gösterildikten sonra adaylıktan çekilen Gürsel Erol, “Adaylıktan çekilme gerekçem aday gösterildiğim sıraya ve 1. sıradaki adaya tepki değildir. Adaylığın belirlenme yönt

Haberler 09.04.2015, 21:40
Adaylıktan Çekilen Chp'li Erol: Partimin Emrindeyim

TUNCELİ(ANKA) – CHP’nin Tunceli’den milletvekili adayı gösterildikten sonra adaylıktan çekilen Gürsel Erol, “Adaylıktan çekilme gerekçem aday gösterildiğim sıraya ve 1. sıradaki adaya tepki değildir. Adaylığın belirlenme yöntemi ve şeklidir. Partimin ahlakını, kültürünü, etik davranışını çok iyi bilen birisi olarak ve bu bilinçle partimin emrindeyim” dedi.

CHP’nin Tunceli’den milletvekili adayı gösterilen fakat bir süre sonra adaylıktan çekildiğini açıklayan Gürsel Erol, çekilme nedenlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Tunceli için isteği ve beklentisinin, CHP milletvekili adaylarının önseçim yöntemiyle belirlenmesi olduğunu kaydeden Erol, “Önseçim yapılmaması halinde adaylık başvurusunda bulunmayacağımı ifade etmiştim. Gelişen süreçte Parti Meclisimizde Dersim ile ilgili aday belirleme yöntemi olarak merkez yoklaması kararı alındı. Bir siyasetçi sözüne güvenilir, iddialarının arkasında duracak cesareti ve tutarlığı göstermelidir” dedi.

Tunceli’nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ili olduğunu belirten Erol, “Doğal olarak aday belirleme yöntemi ve aday tespitinde iradesini ve inisiyatifini koyması son derece doğal hakkıdır. Benim adaylıktan çekilme gerekçem aday gösterildiğim sıraya ve 1. sıradaki adaya tepki değildir. Adaylığın belirlenme yöntemi ve şeklidir. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Bülent Tezcan 07 Nisan 2015 tarihi saat 11.10’de beni telefonla arayarak 1.sıra adaylığına Sayın Saniye Barut 2. sıra adaylığına da benim ismimin yazılarak YSK’ya verileceğini ifade ettiğinde, ben kendisine böylesi bir aday belirleme yöntemini doğru bulmadığımı ve adaylıkla ilgili başvurumun, talebimin olmadığını ifade ederek YSK’ ya ismimin bildirilmemesini söyledim. Bu görüşme sonrası kendi talebim ve isteğim olmadığı halde, Tunceli 2. sıra milletvekili adayı olarak ismim YSK ’ya bildirilmiştir” dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na teşekkür ettiğini ve adaylıktan çekildiğini aktardığını belirten Erol şu ifadeleri kullandı:

“Benim önseçim yöntemiyle aday olma talebim ve adaylıktan çekilme kararım Sayın Genel Başkanımızın bilgisi dahilindedir. Dersim Sayın Genel Başkanımızın her zaman arkasındadır ve arkasında olacaktır. Hiç şüphe yok ki CHP’nin 2 milletvekilinin olduğu Dersim’de Dersim yine 2 milletvekili çıkaracaktır. Benim tavrım, söylediklerimin arkasında durma iradesidir. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu koşullarda kişisel olarak uğradığımız hak kaybından kaynaklı alınganlık, kırgınlık, küskünlük göstermemeliyiz. Partimize katkı sunmak için milletvekili adayı veya milletvekili olmak şart değildir. Sadece Parti Üyesi kimliğimizle de partimize katkıda bulunabiliriz. Ben tesadüflerle CHP’li olmuş birisi değilim CHP’nin gençlik kollarından yetişmiş, il başkanlığı yapmış birisiyim. Partimin ahlakını, kültürünü, etik davranışını çok iyi bilen birisi olarak ve bu bilinçle partimin emrindeyim. Türkiye genelinde aday olan tüm partililerimize başarılar dileyerek, CHP’nin iktidarı için tüm partililerimizi canla başla çalışmaya davet ediyorum.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@