Aa Genel Müdürü Öztürk Görevinden Ayrıldı

ANKARA(ANKA) - Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu, “Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk bugün ilkeleri ve çalışma prensipleri açısından görevinden ayrılmak

Haberler 01.12.2014, 21:55
Aa Genel Müdürü Öztürk Görevinden Ayrıldı

ANKARA(ANKA) - Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu, “Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk bugün ilkeleri ve çalışma prensipleri açısından görevinden ayrılmak talebinde bulunmuş, yönetim kurulumuz da bunu saygı ile karşılamıştır. Kurumumuza yaptığı katkılardan dolayı Kemal Öztürk’e teşekkür eder, yeni çalışma yaşamında başarılar dileriz” açıklamasında bulundu.

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Anadolu Ajansı’nın Türkiye’nin en köklü kurumları arasında olduğu belirtildi. Anadolu Ajansı’nın dünyada ve Türkiye’de yaşanan değişim ve gelişmelere uygun olarak, kendisine kuruluşunun yüzüncü yılında dünyanın en büyük 5 haber ajansından biri olma hedefini belirlediği kaydedilen açıklamada, “100. Yıl Vizyonu adı verilen atılım hamlesi çerçevesinde, Anadolu Ajansı’nın sadece Türkçe olan yayını 8 dile çıkarılmıştır. Günlük haber, fotoğraf ve video üretimi ortalama 3 kat artmıştır. 3 yıl öncesine kadar yurt dışında hiçbir abonesi olmayan Anadolu Ajansı’nın bugün 45 ülkede abonesi bulunmaktadır. Türkiye'nin uluslararası markalarından birisi haline gelen kurumumuzun bugün 86 ülkede temsilcisi bulunmaktadır. Faaliyet gelirleri yüzde 71 oranında artmış, tüm teknolojik altyapısını da çağa uyumlu hale getirmiştir. Anadolu Ajansı’nın alanında öncü kuruluş haline gelmesinde ve uluslararası bir medya kurumu hüviyeti kazanmasında Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Kemal Öztürk’ün büyük katkısı ve emeği bulunmaktadır. Sayın Öztürk bugün ilkeleri ve çalışma prensipleri açısından görevinden ayrılmak talebinde bulunmuş, yönetim kurulumuz da bunu saygı ile karşılamıştır. Kurumumuza yaptığı katkılardan dolayı Kemal Öztürk’e teşekkür eder, yeni çalışma yaşamında başarılar dileriz” denildi.

Anadolu Ajansı’nın, bundan sonra da kuruluş idealini daha ileriye taşımak, dünyanın en büyük 5 haber ajansı arasına girme hedefine doğru kararlılıkla yürümeye devam edeceği de aktarıldı. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@