300 Çocuk Aynı Sahnede Barış İçin Çalacak

Barış İçin Müzik Vakfı\'nın 10. yılında 300 çocuk aynı sahnede barış için çalacak.

Haberler 07.10.2015, 18:39
300 Çocuk Aynı Sahnede Barış İçin Çalacak

İSTANBUL(ANKA)- Barış İçin Müzik Vakfı'nın 10. yılında 300 çocuk aynı sahnede barış için çalacak.

 Barış İçin Müzik Vakfı, 2015’te 10. Yaşını 300 çocuğu aynı sahnede buluşturarak kutluyor. 15 Kasım Pazar günü saat 17.00’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde gerçekleşecek konserde, 300 çocuk aynı sahnede barış için çalacak.

Konserin konuk orkestrası ise Barış İçin Müzik Vakfı’na benzer bir modelle çalışmalarını sürdüren Eskişehir Tepebaşı Çocuk Senfoni Orkestrası olacak. 300 çocuğun aynı sahnede buluşacağı konser repertuarında Mozart, Vivaldi, Brahms, Strauss gibi bestecilerin eserleri yer alacak.

Konserde, Barış için Müzik Vakfı’nın farklı düzeylerdeki orkestraları Vivaldi (7-12 yaş), Mozart (10-18 yaş) ve Beethoven (14-19 yaş) Orkestraları’nı, beş farklı şef yönetecek. Vakfın sanat yönetmeni Sascha Goetzel, sürekli şefi Samuel Matus, vakıf eğitmenlerinden Özmen Genç, hem Barış için Müzik Beethoven Orkestrası üyesi olan hem de Vivaldi Orkestrası eğitmenliğini sürdüren Nihan Türkyılmaz (viyola) ile Ebru Kara (keman) sahnede şef olarak yer alacak.

 İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 2013 yılından bu yana Barış İçin Müzik Vakfı’nın kurumsal destekçiliğini üstlenirken, Lale Kart Üyelik Programı ile de bu oluşuma eğitim desteği veriyor. Konser biletleri 100 TL, 80 TL, 60 TL, 40 TL ve 25 TL olacak. Konser biletlerinin satışından sağlanacak gelirin tamamı Barış için Müzik Vakfı’na bağışlanacak. (ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@