1 Terörist Öldürüldü, 27 Şahıs Gözaltına Alındı

Van’da bölücü terör örgütü mensubu teröristler ile çıkan çatışmada, bir terörist ölü olarak ele geçirildi. Güvenlik güçlerinin görev yapmasını engellemeye çalışan ve teröristlere destek veren 27 şahıs gözaltına alındı.

Haberler 02.10.2015, 23:49
1 Terörist Öldürüldü, 27 Şahıs Gözaltına Alındı

ANKARA (ANKA) – Van’da bölücü terör örgütü mensubu teröristler ile çıkan çatışmada, bir terörist ölü olarak ele geçirildi. Güvenlik güçlerinin görev yapmasını engellemeye çalışan ve teröristlere destek veren 27 şahıs gözaltına alındı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın 1 Ekim 2015 tarihli, önemli yurtiçi olayları açıklamasına göre, Van / Özalp’ta, bölücü terör örgütü mensubu teröristler ile çıkan çatışmada, bir terörist ölü olarak ele geçirildi. Güvenlik güçlerinin görev yapmasını engellemeye çalışan ve teröristlere destek veren 27 şahıs gözaltına alındı.

Siirt/Pervari’de, yapılan arazi aramasında, ormanlık alana gizlenmiş, 613 adet Kaleşnikof fişeği, beş adet kaleşnikof şarjörü, bir adet el dürbünü, iki adet piknik tüpü, 150 metre elektrik kablosu ele geçirildi.

Beytüşşebap bölgesinde bulunan teröristlere yönelik olarak 25 Eylül 2015 tarihinde icra edilen hava destekli operasyon sonucunda çok sayıda kayıp veren örgütün kullandığı sekiz mağara tespit edildi. Yapılan aramalarda, 12 Adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, iki adet av tüfeği, üç adet roketatar sevk fişeği, altı adet roketatar mühimmatı, 220 adet 7,62 mm mühimmat, 126 adet 5,56 mm mühimmat, 17 adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, altı çuval Amonyum nitrat (65 kilogram), iki kg plastik patlayıcı madde, iki adet dürbün, 720 adet av tüfeği fişeği, dört adet el telsizi, bir adet büyük telsiz, bir adet telsiz şarj cihazı, iki adet 10 kilogram bidon içerisine hazırlanmış patlayıcı düzeneği, 50 adet mekanik fünye, çok sayıda yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Ağrı/Doğubayazıt’ta, icra edilen operasyonda; iki adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, 10 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 300 adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, sekiz adet kütüklük, bir adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği kılıfı, iki adet palaska, dört adet kuşak, iki takım bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanılan kıyafet ve muhtelif giyim malzemesi ele geçirildi.

Hakkâri/Şemdinli’de, TUHİ Köprüsü mevkiinde, 12 kilogramlık tüp içerisine yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı tespit edildi ve yerinde imha edildi.

Diyarbakır/Çınar’da, teröristler tarafından, iki baz istasyonu yakılarak kullanılamaz hale getirildi.

Şanlıurfa/Suruç’ta, bir terörist Kapı Hudut Karakolu unsurlarına silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

Muş/Bulanık’ta, Van Karayolları bölge müdürlüğüne ait üç adet araç bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yakıldı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@