Amasya Valisi o sektörü işaret ederek isyan etti: 4 bin TL maaşla eleman bulunmuyor!

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kentte 4 bin TL maaş ve sigortayla çalışacak mermerci bulunmadığına dikkat çekerek, "İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil." dedi.

Gündem 13.10.2021 - 12:16 13.10.2021 - 12:17

Türkiye'de yıllardır devam eden "işsizlik mi var, iş beğenmeme mi?" tartışmasına Amasya Valisi Mustafa Masatlı da girdi. Kentteki Organize Sanayi Bölgesinde bazı fabrikaları gezdiğini söyleyen Vali Masatlı, OSB'deki işletmelerin mermerde çalışacak eleman bulamadığını ifade etti. İşletmelerin mermer işinde çalışacak personele yaklaşık 4 bin TL maaş ve sigorta verdiğine dikkat çeken Masatlı, hatta kadınların bile küçük ölçekte, ağır olmayan işlerde çalışabileceğini belirtti. 

Amasya Merkez ilçe köy ve mahalle muhtarları toplantısında muhtarlara seslenen Vali Mustafa Masatlı, "Bilginiz olsun, iş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar." dedi.

"Ben iş arıyorum, bulamadım" ifadesine karşı çıktığını belirten Vali Mutafa Masatlı, Türkiye çok geliştiğine ve hayat şartlarının çok yükseldine dikkat çekerek, herkesin masa başı iş talep ettiğini söyledi.

Ancak Türkiye'de her şeye ihtiyaç olduğunu ifade eden Masatlı, herkesin aynı işleri istemesinden doayı kendilerinin de zorlandığını dile getirdi. 

Amasya'da iş ile ilgili bir sorun olmadığını belirten Vali Masatlı, Mersin OSB'de de benzer şekilde eleman bulunmadığını söyledi. 

Muhtarlara iş arayanları İŞKUR'a yönlendirmeleri talimatını veren Amasya Valisi, iş istihdamı ile ilgili sözlerine, "İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil." diyerek son verdi.