Altın ve doların geleceğini belirleyecek FED faiz toplantısı ne zaman? FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

Ekonomiyi yakından takip edenler Amerikan Merkez Bankası'ndan (FED) gelecek faiz kararına kilitlendi. Peki FED toplantısı ne zaman? FED'in faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

Finans 02.11.2021 - 13:38 02.11.2021 - 13:39 Ali Parim

Son aylarda Türk lirası karşısına hızla değer kazanan dolar ve altın, son günlerde ise düşüşe geçti. Dolar, 9,50 seviyelerinde işlem görürken, gram altın ise 550 lira civarlarında alınıp satılıyor. Altın ve dolar kurunu yakından takip eden vatandaşlar da özellikle Amerikan Merkez Bankası'nın (FED) açıklayacağı faiz kararını bekliyor. Peki FED toplantısı ne zaman? FED'in faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte altın ve doların kaderini belirleyecek kararın açıklanacağı tarih ve saat;

FED TOPLANTISI NE ZAMAN? KARAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Amerikan Merkez Bankası (FED) toplantısı, 2-3 Kasım 2021 tarihleri aralığında yapılacak. Toplantı sonrası alınan karar da 3 Kasım'da akşam saatlerinde kamuoyuna duyurulacak.

FED'İN FAİZ KARARI NE OLUR?

Eylül ayında yapılan son toplantıd FED, beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bırakmıştı. Faizin bu sefer de sabit tutulacağı tahmin ediliyor. Ancak Bloomberg'in haberine göre; FED politika yapıcılarının bu hafta, enflasyona ilişkin endişelerin arttığı bir ortamda, yoğun varlık alım programını daraltmaya başlayacaklarını duyurması bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@