Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar Oldu? Çeyrek Altından Yeni Rekor! Fiyatlar Yükseliyor!

Çeyrek ve gram altın fiyatlarında sert yükseliş devam ediyor. 30 Kasım Salı günü itibariyle altın piyasalarında son durum…

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar Oldu? Çeyrek Altından Yeni Rekor! Fiyatlar Yükseliyor!

Geçtiğimiz hafta kurda yaşanan sert dalgalanmalar sonrasında 770 liranın üzerine çıkarak rekor kıran gram altın, kurun hafifi geri çekilmesi sonrasında yeniden düşüş yaşadı. Hala 730 – 735 TL bandında hareketine devam eden gram altının yanı sıra çeyrek altında da benzer bir tarihi yükseliş söz konusu.

Rekor üstüne rekor kıran piyasalarda çeyrek altın bin 200 lira seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Haftanın ikinci işlem gününde gram ve çeyrek altında yükseliş devam ederken cumhuriyet altınında yükselme eğilimi görülüyor. Küresel piyasalarda ise ons altın sakinliğini koruyor.

Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Dolar/TL başta olmak üzere piyasalarda yaşanan sert yükseliş sonrasında fiyatları adeta uçuşa geçen gram altın 777 lira seviyesi ile tarihi bir rekora imza atmıştı. 30 Kasım Salı günü itibariyle haftanın ikinci işlem gününde ise gram altın 739 TL ile yükselişini sürdürüyor.

Gün içinde fiyat artışlarına devam etmesi beklenen gram altının hafta boyunca da yükselmeyi sürdüreceği ifade edildi. Öte yandan TÜİK tarafından bugün açıklanması beklenen üçüncü çeyrek büyüme rakamlarının piyasalar tarafından takip edildiği belirtildi.

Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar?

Çeyrek altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor. Yeni güne 1.205 lira seviyelerinden başlayan çeyrek altının yükselme eğilimi devam ediyor. Öte yandan küresel piyasalarda da birçok etmenin altın fiyatları üzerinde etkisinin devam ettiği ifade edildi. Son günlerde ortaya çıkan ve piyasaları yoğun bir şekilde etkileyen yeni Covid varyantının önümüzdeki dönemde de benzer olumsuz etkilere neden olacağı ifade ediliyor.

Güncel Cumhuriyet Altını Fiyatı

Hafta başından itibaren yükselişini sürdürmeye devam eden cumhuriyet altını 4 bin 842 lira seviyelerinden yeni güne başladı. Fiyatları kademeli olarak artmaya devam eden cumhuriyet altınında da durum benzer şekilde görülmeye devam ediyor.

Küresel piyasalarda ise ons altının fiyatı 1.793 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Ancak altında yükselişin devam edeceği ifade ediliyor. Yeni varyant nedeniyle istihdam ve ekonomik faaliyetlerin aşağı yönlü yeni riskleri de beraberinde getirdiğini ifade eden Fed Başkanı Powell, enflasyon da belirsizliğin devam ettiğini bildirdi.