Altı parti karar aldı! Birlikte harekete geçiyorlar! İsimler tek tek açıklandı!

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti'nin ekonomideki gidişat nedeniyle ortak harekete geçeceklerini yazdı.

Gündem 24.11.2021 - 11:25 24.11.2021 - 11:31 Ali Parim

Son günlerde dolar kurunun TL karşısında hızla değer kazanmasının ardından muhalefet partileri de harekete geçti. Bir taraftan arka arkaya erken seçim çağrıları yapılırken, diğer taraftan da partilerin ekonomi kadrolarını bir araya getirip ortak paket çıkarmaya karar verdiği öğrenildi. 

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın yazısına göre; Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti lideri Meral Akşener ile gerçekleştirdiği görüşmede, 'Ekonomi kadrolarının bir araya gelip ortak bir öneri paketi çıkarmaları' önerisini sundu. Öneri diğer partiler tarafından da kabul edildi.

Sarıkaya, daha önce de partilerin hukukçu kadrolarının her salı TBMM'de bir araya gelerek parlamenter sistem üzerine çalıştığını hatırlatarak, ekonomi kadrolarının da benzer bir şeklide harekete edeceğini söyledi. Sarıkaya, " Bu toplantıların sonrasında kamuoyunun karşısına çıkıp, ekonomide yapılması gerekenlere ilişkin görüş açıklamaları karara bağlanmış" ifadelerine yer verdi. 

Muharrem Sarıkaya yazısının devamın partilerin ekonomi kadrolarının, Türkiye ekonomisinin son 30 yılıa damga vuran isimleri olduğuna dikkat çekerek, o isimleri şöyle sıraladı; 

"Bir anda akla gelen isimlerden yola çıkıldığında CHP’de, Faik Öztrak, Aykut Erdoğdu, Erdoğan Toprak, Abdüllatif Şener, Akif Hamzaçebi, Selin Sayek Böke, Bülent Kuşoğlu, İlhan Kesici, Çetin Osman Budak, Lale Karabıyık ilk akla gelen isimler…

İYİ Parti’de de dün ekonomide yaşanan durumu değerlendirmek üzere ekonomi yönetimi bir araya gelirken, aslında son 30 yıla damgasını vurmuş isimler görev alıyor…

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, ekonomi-maliye alanında uzman; Durmuş Yılmaz, Ayfer Yılmaz, Ümit Özlale de yine ekonomi alanındaki önemli isimler.

Gelecek Partisi açısından bakıldığında da yine ekonomi yönetimine damgasını vurmuş, İbrahim Mustafa Turhan, Kerim Rota, Ahmet Müfit Cengiz, Murat Özden, Serkan Özcan, Yeşim Karadağ isimleri öne çıkıyor.

DEVA’da da yine ak Parti döneminde ekonomi kadrolarında yer alan Birol Aydemir, İbrahim Çanakçı, Cavit Dağdaş, Nihat Ergun, Ömer Rıfat Gencal isimleri ilk akla gelenler.

Saadet Partisi’nde de Ergun Kaya yine Prof. Dr. Sabri Tekir, Ergun Kaya öne çıkan isimler…"

Gelişmelerden Haberdar Olun

@