Ali İhsan Yavuz'dan dikkat çeken çıkış: Oylarımız ile Tayyip Bey'e destek verdiğimiz için hanelerimize sevap yazılıyor!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, "Oylarımız ile Tayyip Bey'e destek verdiğimiz için hanelerimize sevap yazılmaya devam ediyor" dedi.

Gündem 07.11.2021 - 13:12 07.11.2021 - 13:13 Ali Parim

Daha önce "Hiçbir şey olmasa bile bir şey oldu" şeklindeki sözleriyle uzun süre gündemden düşmeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'dan dikkat çeken bir çıkış daha geldi. Ağrı'da partisinin 'Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Ali İhsan Yavuz, burada yaptığı konuşmada, "20 yıl Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidarda tutmak ve onun yaptıkları sebebiyle sevap hanemize bir şeylerin yazılıyor olması çok büyük bir şey. Bu, liderimizi siz ve biz oylarımızla orada tutmasaydık olmazdı. Biz de oylarımız ile Tayyip Bey'e destek verdiğimiz için hanelerimize sevap yazılmaya devam ediyor" dedi.

"BU DAVAYI ÇOK MÜBAREK BİR DAVA OLRAK GÖRÜYORUM"

Hayatının sonuna kadar bir statü ve makam beklemeden davanın bir neferi olmayı sürdüreceğini de belirten Yavuz, "Ne yapmam gerekiyorsa onu yapacağım. Bu davayı çok mübarek dava olarak görüyorum ve görüyoruz. Milletin rotası benim rotamdır diyen, prangaları bir bir söken, zincirleri kopartan Recep Tayyip Erdoğan’ı başımızda tutmak en büyük iştir. Recep Tayyip Erdoğan’ın öğrenilmiş çaresizliği reddeden o özgüveni bize kazandırmış olması bu ülkeye en büyük katkısıdır." ifadelerine yer verdi.

"İDAM SEHPASINA GİTMEYİ GÖZE ALACAK BİR LİDER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye için yaptıklarının Arğu'dan İstanbul'a köprü olacağını vurgulayan Yavuz, "Bu ülke için Sayın Cumhurbaşkanımız ne yaptı diye sorduklarında buradan İstanbul’a köprü olacak kadar şey yaptı diyebiliriz. 2007 gibi Milli Güvenlik Kurulu toplantısında irtica ve imam hatipler hakkında konuştuklarında Tayyip Bey duramıyor ve masaya vuruyor. 'Yeter be kardeşim' diyor. 'Ne irticası, ben de imam hatipliyim. Ne başörtüsü benim eşimin de başı kapalı. Kapalısı var, açığı var. Yeter artık' diyor. O günden sonra irtica kavramı Milli Güvenlik Kurulu'nun gündemine gelmiyor. İdam sehpasına gitmeyi göze alacak bir liderimiz olmasaydı şu anda gündem yine irtica kavramlarıyla dolup taşacaktı" ifadelerini kullandı.

O SÖZLERİ ÇOK KONUŞULMUŞTU

Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçimlerinin tekrarı sürecinde söylediği "Hiçbir şey olmasa bile bir şey oldu" sözleriyle uzun bir süre gündemden düşmemişti.

Yavuz, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda bu sözlerinin hatırlatılması üzerine de ""Aslında benim böyle bir sözüm yok. Ben de kullanmaya başladım sanki benimmiş gibi. O gün gerçekten İstanbul'da bir şeyler oldu. Hiçbir şey olmadıysa şayet 28 bin oy nasıl oldu da 13 bin rakamına indi? Demek ki bir şeyler oldu" diyerek yanıt vermişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@