ALES sonuçları açıklandı mı sorusunun yanıtı belli oldu! ÖSYM kritik tarihi verdi!

19 Eylül 2021'de ALES'e giren binlerce aday, ALES sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. İşte ÖSYM'nin adaylara ALES sonucunu duyuracağı tarih!

Eğitim 09.10.2021 - 12:48 09.10.2021 - 12:50 Ali Parim

19 Eylül 2021 pazar günü gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavının (2021-ALES/2) ardından, sınava giren adaylar ÖSYM'den gelecek habere odaklandı. Sınavda 150 dakika boyunca ter döken akademik personel ve lisansüstü öğrenci adayları, ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki ALES sonuçları açıklandı mı? Ya da ne zaman açıklanacak?

ÖSYM Başkanlığı, sınav takviminde ALES/2 sonuçlarının 14 Ekim 2021 Perşembe günü adaylarla paylaşılacağını aktardı. Yani ÖSYM'nin açıklamasına göre ALES sonuçlarının açıklanmasına sadece 5 gün kaldı? Peki ALES sonuçları nereden açıklanacak? 

Adaylara sınav sonuçları  ÖSYM'nin resmi internet sitesinden ve mobil uygulamasından duyurulacak. Adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile sınav sonuçlarına ulaşılacak. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan sonuç açıklaması, tebliğ niteliğinde olacak ve adaylara başka hiçbir kanaldan sonuçlar duyurulmayacak. Son olarak adayların bu sınavdan aldığı puanlar 5 yıl boyunca geçerli olacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@