Fenerbahçe Üniversitesi Personel Alıyor! İşte Başvuru Şartları...

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ tarafından iki yeni ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda akademik kadrolarda görevlendirilmek üzere toplamda 27 öğretim görevlisi alınacağı açıklandı. Kamu Gündemi olarak başvuru şartlarını ve kadro dağılımlarını haberimizin devamında paylaşıyoruz.

Akademik İlanlar 23.01.2020, 11:29 23.01.2020, 11:41
Fenerbahçe Üniversitesi Personel Alıyor! İşte Başvuru Şartları...

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ tarafından iki yeni ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda akademik kadrolarda görevlendirilmek üzere toplamda 27 öğretim görevlisi alınacağı açıklandı. Kamu Gündemi olarak başvuru şartlarını ve kadro dağılımlarını haberimizin devamında paylaşıyoruz.

Yayınlanan ilanlarda "Üniversitemizin aşağıda belirtilen Fakültelerinin Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyeleri alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

Başvuracak adayların; başvuru dilekçesi, yayın listesi ile bilimsel yayın ve akademik faaliyetlerini içeren YÖK formatlı özgeçmiş, noter onaylı lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık/sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi (Doçent ve Profesör kadrosu için), yabancı dil belgesi (İngilizce programlar için en az 80 puan), yurt dışından alınan diplomalar için onaylı denklik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 1 adet vesikalık fotoğraf ile, Profesör kadrosu için 6 adet, Doçent kadrosu için 4 adet bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını içeren CD/USB’yi Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğüne, Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için 4 adet bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını içeren CD/USB’yi ilgili fakülte dekanlığına teslim etmeleri/göndermeleri gerekmektedir.

Başvurular, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak olup, e-posta ile yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.

İletişim Bilgileri: Atatürk Mah. Ataşehir Bulvarı Metropol İstanbul E Blok, 34758 Ataşehir-İstanbul,
Tel: (0216) 910 1907

İlan Başlama ve Bitiş Tarihi: 23 Ocak 2020 – 6 Şubat 2020

09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşulları ve ilanda belirtilen özel şartları sağlayan adaylar, aşağıda belirtilen başvuru belgeleri ile şahsen veya posta yoluyla ilgili dekanlıklara başvurularını yapabilirler.

Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak olup, eposta ile yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.

Araştırma Görevlisi Kadrosu Başvuru Belgeleri:
1) İlgili Dekanlığa hitaben yazılmış, başvurulan bölüm ve adayın iletişim bilgilerini içeren başvuru dilekçesi.
2) YÖK Formatlı Özgeçmiş
3) Lisans/Lisansüstü Diploma Fotokopileri
4) Lisans Transkripti
5) ALES Sonuç Belgesi (en az 70 puan)

6) Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi (Türkçe programlar için en az 50, İngilizce programlar için en az 80 puan)
7) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
8) Bir adet vesikalık fotoğraf
9) Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge
10) Sabıka kaydı (E-devlet üzerinden alınabilir)
11) Yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
12) Lisansüstü eğitimi devam edenler için öğrenci belgesi.

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi:
İlan Başlama (İlk Başvuru) Tarihi : 23.01.2020
İlan Bitiş (Son Başvuru) Tarihi : 06.02.2020
Ön Değerlendirme Tarihi : 10.02.2020
Giriş Sınavı Tarihi : 12.02.2020
Sonuç Açıklama Tarihi : 14.02.2020
Sonuçların açıklanacağı web adresi : www.fbu.edu.tr
İletişim Bilgileri : Atatürk Mah. Ataşehir Bulvarı Metropol İstanbul E Blok, 34758 Ataşehir-İstanbul Tel: (0216) 910 1907

"Kamu Gündemi mobil uygulamalarını indirerek yeni ilanlardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. IOS uygulaması (hazırlanıyor) veya Android Uygulaması yeni yayınlanan ilanlardan ve son dakika gelişmelerden haberdar olmanız için cep telefonunuzda olması gereken tek uygulamadır. Aynı zamanda Kamu Gündemi'ni twitterfacebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz."

KAMU GÜNDEMİ | ANKARA

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@