AK Partili vekil: Akaryakıt istasyonlarındaki kuyruk zamdan değil, araç fazlalığından!

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, gazetecilerle bir araya gelerek soruları yanıtladı. Sorulardan bir tanesi ise geçtiğimiz günlerde istasyonlarda oluşan araç kuyruklardı.

Gündem 26.11.2021 - 00:57 26.11.2021 - 01:03 Mustafa Çokyaşar

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Plan Bütçe Komisyonundaki görüşmelerin ardından Mecliste gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin "Akaryakıt zamları sonrası benzin istasyonlarında oluşan araç sıralarıyla ilgili bir değerlendirmeniz olur mu?" sorusuna Aydemir, ilginç bir yanıt verdi.

Zamlarla ilgili benzin istasyonlarında bir kuyruk olmadığını savunan milletvekili, "Kuyruk nereden kaynaklanıyor biliyor musun? Bunu ben Plan Bütçe Komisyonunda bir iki defa daha altını çizerek söyledim. Araç sayısı fazla ondan kaynaklı." sözleriyle yanıt verdi.

Araç kuyruklarının olduğu resimleri gösterek tüm istayonlarda kuyruk varmış gibi gösteren 'trol medya'nın var olduğunu söyleyen Akdemir, "Onların aktarımıdır bu. Dolayısıyla böyle bir şey yoktur diyorum." dedi.

Çarşamba gününü Perşembeye bağlayan gece akaryakıta 1 lira 1 kuruş zam yapılmış, fiyatlar benzin ve motorinde 10 liraya dayanmıştı. Zam gelmeden önce depolarını doldurmak isteyen vatandaşlar, akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluşmasına neden olmuştu. Araç sahipleri yarım saat ile 1 saat arası sıra bekleyip araçlarının deposunu doldurabilmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@