AK Parti'den yeni açıklama geldi! EYT'lileri üzecek haber!

AK Parti'den emeklilikte yaşa takılan milyonlarca vatandaşı üzecek bir açıklama daha geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, şu anda gündemlerinde EYT ile ilgili bir çalışma olmadığını söyledi.

Kamu Haberleri 16.11.2021 - 16:58 16.11.2021 - 17:14 Ali Parim

Gerekli prim gün sayısını doldurmalarına rağmen yaş nedeniyle emekli olamayanlar, yaklaşan seçim öncesinde hükümetin kendileri için atacağı adıma kilitlendi.

Cumhur İttifakı üyesi MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin bugünkü grup toplantısında, "Emeklilikte Yaşa Takılan kardeşlerimizin sorunu bizim sorunumuzdur. Sayıları 6,3 milyonu bulan bu kardeşlerimizin mağduriyetlerinin telafisi bizim amacımızdır." dedi. Ancak her ne kadar Bahçeli'nin bu sözleri, EYT'lileri umutlandırsa da AK Parti cephesinden yine üzücü bir açıklama geldi.

AK PARTİLİ ÖZKAN: ŞU ANDA GÜNDEMİMİZDE BÖYLE BİR ÇALIŞMA YOK

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında "EYT'nin yaşla ilgili hususları haricinde kalanlar, talepler değerlendirilir. Bu çerçevede ilgili bakanlıklar çalışmalarını yapar. Şu anda gündemde böyle bir çalışma yok. "dedi.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY'DA "YAŞ" KRİTERİNE VURGU YAPMIŞTI

Özkan gibi Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay da geçtiğimiZ günlerde bir açıklama yaparak, hükümetin 'yaş' konusunda taviz vermeyeceğine işaret etmişti. Oktay, "Bütün modern sosyal güvenlik sistemlerinde emeklilik için gereken şartlardan biri yaştır ve yaş şartı yerine gelmeden emeklilik hakkı kazanılmaz. Zaten literatürde bu sigorta kolu 'yaşlılık sigortası' olarak adlandırılır. Bizde de emeklilik için yaş, sigortalılık süresi ve prim ödeme gün sayısı şartı vardır ve bu şartların hepsi yerine getirilince emeklilik hakkı kazanılır." demişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@