Ak Parti'den EYT açıklaması geldi! EYT tamamen bitti mi?

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'in "Öncelikli gündemimiz değil" sözlerinin ardından AK Parti Grup Başkanvekili'nden açıklama geldi. Gelen açıklama ile EYT'lilerin kafası iyice karıştı.

Gündem 12.11.2021 - 18:27 12.11.2021 - 18:27 Mustafa Çokyaşar

Emeklilikte yaşa takılanlar için hükemetin çalışma başlatacağı sık sık gündeme geliyordu. Ancak dün, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT ile ilgili "Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır"  diyerek tartışmalara son noktayı koymuştu.

Bugün ise konuyla ilgili Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu bir açıklama yaptı. Akbaşoğlu yaptığı açklamada EYT çalışmalarının tamamen bittmediğini duyurdu. Grup Başkanvekili "EYT ile ilgili bir konu Meclis Genel Kurulu'nda gündeme geldi. Ortada herhangi farklı bir açıklama söz konusu değil" dedi.

Akbaşoğlu, Bakanlığın dün yapmış olduğu açıklamanın EYT için çalışma yapılmadığı anlamına gelmedğini, yalnızca süreç yönetimiyle ilgili bir durum olduğunu söyledi. Akbaşoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi: 3600 ek gösterge teklife dönüştürülüp Meclis'e geldikten sonra sözleşmeli personelin, emeklilerin durumu ve emeklilerin durumu kapsamında EYT'lilerin durumu üzerinde bu yapılan çalışmaların nihayetlenmesi süreci sonrasında bu hususları da Cumhur İttifakı olarak kendi aramızda istişareyle Meclis'in gündemine taşıma ve diğer partilerle de görüşüp kamuoyuna bu çalışmaların neticesini açıklama durumu söz konusu olacaktır.

AK Parti Grup Başkanvekili çalışmaların devam ettiğini söyleyerek EYT'lilere bir kez daha umut vermiş oldu. Asgari ücret ve 3600 ek gösterge öncelikli olduğu için EYT'lier için bu yılda umduklarını alamadıkları bir yıl oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@