AK Parti MKYK toplantısında asgari ücret, 3600 ek gösterge ve EYT konusunda bunlar konuşuldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in AK Parti MKYK toplantısında asgari ücret, 3600 ek gösterge ve EYT konusunda yaptığı sunumun detayları ortaya çıktı.

Gündem 17.11.2021 - 08:51 17.11.2021 - 08:51 Ali Parim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında asgari ücret, 3600 ek gösterge ve EYT konusunda konuşulanlar ortaya çıkmaya başladı. Sabah'ın haberine göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bu üç konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer katılımcılara bir sunum yaptı. 

Bakan Bilgin, tüm kesimlerin taleplerini ölçmek adına geniş kapsamlı bir anket yapıldığını bir kez daha hatırlatarak, "Anket çalışmamız bu hafta sonu sonuçlanacak. İşverenin ikna olacağı çalışanı da enflasyona ezdirmeyeceğimiz bir ücret olacak. Aralık ayında resmi prosedür başlıyor" ifadelerini kullandı.

3600 EK GÖSTERGE

Bilgin, milyonlarca memur ve memur emeklisinin yakından takip ettiği 3600 ek göstergenin ise Ocak'ta Meclis'e geleceği yönündeki açıklamasını tekrarladı.

EYT ÖNCELİKLİ GÜNDEMDE YOK

Toplantıda ayrıca Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu da masaya yatırıldı. EYT konusunun öncelikli gündemde yer almadığını ifade eden Bakan Bilgin, şu anda öncelikli çalışmalarının asgari ücret ve 3600 ek gösterge olduğunu aktardı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@