AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplandı: Masada EYT konusu da var!

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, (MKYK) son günlerde yeniden gündemin merkezine oturan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunu da masaya yatıracak.

Gündem 15.11.2021 - 14:49 15.11.2021 - 14:51 Ali Parim

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplandı. Parti genel merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, saat 14.20'de başladı. Toplantıda terörle mücadele, mülteci sorunu, ABD Başkanı Joe Biden ile gerçekleştirilen görüşme, seçim barajı ve koronavirüs ile mücadele gibi konuların yanı sıra milyonlarca çalışanın yakından takip ettiği EYT konusunun da masaya yatırılacağı açıklandı.

Basına yansıyan haberelere göre; AK Parti kurmayları, EYT'lilere ilişkin yapılması planlanan çalışmalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir sunum yapacaklar. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, kurmaylarından EYT ile ilgili görüşlerini de alacak.

EYT İLE İLGİLİ KAFA KARIŞTIRAN AÇIKLAMALAR

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın emeklilik için "yaş" şartına vurgu yapması ve ardından Çalışma ve Soyal Güvenlik Bakanlığı'ndan gelen "öncelikli gündemde EYT ile ilgili bir çalışmanın bulunmadığı" yönündeki açıklama, EYT'lilere kapıların tamamen kapandığı şeklinde yorumlanmıştı. 

Ancak daha sonra AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, EYT'yle ilgili Vedat Bilgin'in Sosyal Politikalar Kurulunda üyeyken başlattığı çalışmalar olduğunu belirtmiş ve  "Bu çalışmaların neticesi ortaya çıktığında da tam manasıyla bütün toplum kesimleriyle bu paylaşılacak" değerlendirmesini yapmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@