Adalet Bakanlığı Eylül 2021'de 60 KPSS Puanıyla Sözleşmeli Memur Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı yayımladığı iki farklı duyuru ile birden sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık duyurusunda toplam 26 personel istihdam edeceğini bildirdi.

İlan 06.09.2021 - 16:20 06.09.2021 - 16:20 Mustafa Karagöz

Adalet Bakanlığı yayımladığı iki farklı duyuru ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bakanlığın duyurusunda yer alan açık kadrolar, başvuru şartları ve başvuru işlemlerine dair tüm ayrıntıları aşağıda aktarıyoruz. 

ADALET BAKANLIĞI'NDAN SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı yayımladığı ilk duyurusunda sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağının duyurdu. Bakanlığı merkez teşkilatında yer alan birimlerinde görevlendirmek üzere yapılacak personel alımları mühendis kadrolarına olacak. İlan edilen mühendis kadroları ve kontenjanları şu şekilde; 

Mühendis Alımı 1. Grup 12 Kişi Alınacak

Bu gruba yapılacak mühendis alımları "Yazılım Geliştirme (Java) Yazılım Geliştirme (.Net) Yazılım Test Veri Tabanı Yönetimi Yapay Zekâ Geliştirme Web Önyüz Geliştirme" pozisyonlarında olacak. 

Mühendis Alımı 2. Grup 6 Kişi Alınacak

İkinci grup bünyesinde yapılacak sözleşmeli personel alımları ise "Sistem Yönetimi Sistem Yönetimi (Windows) Network (Ağ Yönetimi) Veri Yedekleme Yönetimi Ağ Altyapısı Yönetimi İletişim Sistemleri Geliştirme Bilgi Güvenliği" alanlarında olacak. 

Adalet Bakanlığı'nca yayımlanan ikinci duyuruda çözümleyici kadrolarında personel alımları olacağı bildirildi. Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere yapılacak olan çözümleyici alımları da iki grupta olacak. Her grup için ayrı ayrı 4 personel istihdam edilecek. 

Çözümleyici Alımı 1. Grup 4 Kişi Alınacak

Çözümleyici kadrosunun ilk grubuna yapılacak personel alımları "Yazılım Geliştirme (Java)  Yazılım Geliştirme (.Net) Yazılım Test Veri Tabanı Yönetimi Yapay Zekâ Geliştirme Web Önyüz Geliştirme" alanlarında olacak. 

Çözümleyici Alımı 2. Grup 4 Kişi Alınacak

İlan edilen kılavuzda 4 kişinin daha alınacağı ikinci grup için "Sistem Yönetimi 4 Sistem Yönetimi (Windows) Network (Ağ Yönetimi) Veri Yedekleme Yönetimi Ağ Altyapısı Yönetimi İletişim Sistemleri Geliştirme Bilgi Güvenliği" alanlarında başvuru kabul edilecek. 

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İÇİN DETAYLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıyan ve KPSS'den en 60 puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecekler. Bakanlık her bir alan için ayrı ayrı öğrenim şartı belirlemiş olup detaylar aşağıda yer alan başvuru kılavuzundan öğrenilebilir.

Öğrenim, KPSS ve memur olmak için ortak şartları sağlayan adaylar başvurularını 13 Eylül tarihinden 24 Eylül tarihine kadar yapacaklar. Başvurular internet üzerinden Adalet Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden yapılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@