Adalet Bakanlığı ATK Memur Alıyor! KPSS Puanı Olanlar Başvurular İnternetten

Adli Tıp Kurumu memur alım ilanı yayımlandı. Kurum duyurusunda dört kadrodan memur alımı yapacağını başvuruların ise 13 Ağustos tarihinde başlayacağını bildirdi.

İlan 10.08.2021 - 14:07 10.08.2021 - 14:07 Mustafa Karagöz

Kamuda memur olarak görev almak isteyen önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği duyuruda talep edilen tüm özellikler açıklandı. Adayların tüm pozisyonlar için ayrı ayrı bildirilen öğrenim şartını sağlamaları gerektiği ifade edilirken KPSS, yaş ve mesleklere göre özel koşullarda var. 

KAMUYA MEMUR ALIMI YAPILACAK

Adli Tıp Kurumu bünyesine yapılacağı duyurulan personel alımlarında 29 kişilik kontenjan açıklandı. İstihdam edilen personeller kurumun merkez ve taşra teşkilatında görev yapacaklar. 2020 yılı KPSS puanıyla yapılacak başvurularda adayların tercih edebileceği kadrolar şu şekilde,

VHKİ Memur Alımı - 14 Memur Alınacak

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrosunda bakanlık kurumu 14 personel alımı yapacak. Alımlara başvuru yapacak adayların önlisans mezunu olmaları isteniyor. Adli Tıp Kurumu duyurusunda başvuru yapacak olan adayların Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmaları isteniyor. 

Aşı Alımı - 1 Memur Alınacak

Aşçı kadrosuna alımlarda önlisans düzeyinden olacak. Başvurular ATK tarafından başvuru kılavuzunda ilan edilen öğrenim şartına göre yapılacak. Aşçı kadrosu için ilan edilen bölümler Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları olarak açıklandı. 

Biyolog Alımı - 2 Memur Alımı

Biyolog pozisyonu için başvurular ise lisans düzeyinden olacak. Kurum bu kadroya Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji bölümlerinden mezun adayların başvuru yapabileceğini ilan etti. 

Otopsi Teknikeri - 6 Memur Alımı

Otopsi teknikeri kadrosuna başvuru yapmak isteyenlerin ise Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmaları gerek. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE TARİHİ

Söz konusu personel alım ilanı için adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları ve 2020 yılı KPSS'den puan almış olmaları gerek. Başvurular KPSS puan şartıyla yapılacak olup en yüksek puandan başlanarak belli sayıda aday mülakata çağrılacak. 

Başvuru işlemleri 16 Ağustos tarihinde başlayacak olup 27 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Online yapılacak başvurular Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden tamamlanacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@