Abdullah Gül uzun zaman sonra ortaya çıktı! Yaptığı açıklamayla kimi işaret etti?

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, uzun süredir basında yer almamaya dikkat ediyordu. Gül, uzun süreden sonra sessizliğini bozdu ve yaptığı açıklamayla dikkatleri üzerine çekti.

Gündem 23.11.2021 - 18:58 23.11.2021 - 18:58 Mustafa Çokyaşar

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den uzun süredir haber alınamıyordu. Gül, son olarak geçtiğimiz hafta düzenlenen Kazakistan'da düzenlenen Astana Club Genel Oturumu'nda ortaya çıktı.

Katıldığı konferansta "Büyük Avrasya: Dünyanın Geleceğinin Yeni Vizyonu" konulu bir konuşma yapan eski Cumhurbaşkanı, Otoriter bir hükümetin, küçük bir yönetici grubunun çıkarlarını tüm toplumdan daha önemli hale getirdiğinden dolayı, uluslararası güvenlik için her zaman bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Daha sonra Gül, otoriter hükümetlerin güçlerini yurt içinde pekiştirmek için saldırgan bir dış politika uyguladığını ifade etti ve devam eden bu eğilime karşı uyanık olunması gerektiğini ve güçlü devletler kurmak adına vatandaşların hükümetleri üzerindeki denetiminden asla vazgeçmemesi gerektiğini söyledi.

Gül son gündem ile ilgili son olarak otoriterliğin güçlü devletler yarattığı ve otoriter hükümetlerin demokratik olanlardan daha başarılı olduğu argümanına katılmıyorum diyerek demokrasinin önemini vurguladı.

Abdullah Gül'ün gündeme bomba gibi düşen açıklamalarının ardından 'Gül, bu açıklama kimi kastetti?' sorusunun cevabı merak edilmeye başlandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@