Abdülhamit Gül'den arka arkaya müjdeler: Personel alımı, maaş iyileştirmesi, görevde yükselme...

Adalet Bakanı Gül personel alımı, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, zabıt katiplerinin bilgisayar işletmeni kadrosuna geçişi ve İKM'lerin maaş iyileştirmeleri konularında arka arkaya müjdeler verdi

Kamu Haberleri 11.10.2021 - 14:28 11.10.2021 - 14:31 Ali Parim

Adalet Bakanlığı'ndan personel alımı bekleyen binlerce vatandaş için Bakan Abdülhamit Gül'den müjdeli haber geldi. Antalya'da Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce Adalet Vakfı Tesisleri'nde gerçekleştirilen Ceza İnfaz Kurumları 10. Yıllık Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Gül, personel sayısının arttırılmaya devam edeceğini bildirdi.

"Personel sayımızı özellikle arttırmaya devam ediyoruz ve önümüzdeki yıl da bu anlamda personel sayımızı arttırmaya devam edeceğiz." diyen Bakan Gül, ayrıca önümüzdeki yıl yeniden görevde yükselme sınavını açmayı planladıklarını da belirtti.

Konuşmasının devamında toplu sözleşmede Adalet Hizmeti Tazminatı çıkdığını hatırlatan Adalet Bakanı Gül, bu kapsamda söz konusu tazminatın 2022 ocak ayından itibaren personelin maaşına yansıtılacağını müjdeledi. Gül, "Yine işyurtları kâr payından tüm personelimizin yararlanmasına yönelik düzenleme önümüzdeki dönem alacaktır." ifadelerine de yer verdi.

Adalet Bakanı Abülhamit Gül, sözleşmeli personelleri sevindirecek bir haberi de paylaştı. "Sözleşmeli personelin kadroya geçmesi, bizim en temel çalışma alanlarımızın başında gelmektedir." diyen Gül, sözleşmeli-kadrolu ayrımını ortadan kaldırmak için önümüzdeki dönemde neticeye ulaşacaklarını söyledi.

Bakan Gül, özellikle zabıt katiplerini ve infaz koruma memurlarını yakından ilgilendiren açıklamalar da yaptı. Zabıt katiplerinini bilgisayar işletmeni kadrolarına geçişini sağlamaya devam edeceklerinin altını çizen Gül, ardından sözlerini şöyle sürdürdü;

 "Yine fazla çalışma ücretinden güvenlik ve gözetim servisi personelinin faydalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. İKM'lerin üst derece kadrolara atanması ve maaş iyileşmesi gibi çalışmalar da sürekli bakanlığımızın temel başlığıdır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@