Şehit babasından oğlunun mezarı başında sitem

Faruk KAHRAMAN/BURSA, () - HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde, Köprülü Jandarma Tabur Komutanlığı'nda 10 yıl önce terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit düşen Asteğmen Zeki Burak Okay, ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı....

Haberler 01.09.2016, 15:01 01.09.2016, 23:43
Şehit babasından oğlunun mezarı başında sitem

Faruk KAHRAMAN/BURSA, () - HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde, Köprülü Jandarma Tabur Komutanlığı'nda 10 yıl önce terör örgütü PKK'nın saldırısında şehit düşen Asteğmen Zeki Burak Okay, ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı. Özel sektörde yöneticiyken emekli olan şehit babası Sezai Okay, ülkeyi yönetenlerin şehit ailelerine gereken ilgiyi ve saygı göstermediğini söyledi.
Şehit oğlunun Pınarbaşı Şehitliği’ndeki mezarını ziyaret eden Sezai Okay, mezara, üzerinde 'Kuzumuz… Seni çok özledik ama çok… Annen, baban, kardeşin' yazılı çiçek bıraktı. Oğlunun kabri başında konuşan Sezai Okay, acılarını ve çocuklarının yokluğunu yüreklerine gömdüklerini belirterek, artık sadece vatanın, ülkenin bugünkü durumunu düşündüklerini ve onun derdine düştüklerini söyledi. 
İnsanların uğruna öldüğü devletin ve ülkeyi yönetenlerin şehit ailelerine gereken ilgi saygı ve sevgiyi göstermediklerini ileri süren Sezai Okay, "Bize kart verenler, bizi arayan, 'Bir sorununuz olduğu zaman’ diyenler, maalesef iki gün sonra ortalıkta yoklar. Bu insanlar ne yerler ne içerler nasıl bir acı içersindeler, asla soran yok ve aklını yitiren anneler. sağlığını yitiren babalar ölen bir sürü insanlarımız var. Çocukları nedeniyle hayatlarını yitiren bir sürü insanlarımız var" dedi. 
Sezai Okay, şehit ailelerine en çok dokunanın açılım süreci diye adlandırılıp, terör örgütünün büyümesi olduğunu kaydederek, bu yüzden doğudaki ilçelerin kan gölüne döndüğünü söyledi. Okay, şehit ailelerine verilen maaşların da azlığından da yakındı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@