Mardin merkezli FETÖ operasyonunda 22 kişi gözaltında

MARDİN, () - MARDİN merkezli 14 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FÖTE/PDY) soruşturması kapsamında örgütün 'abi' ve 'ablaları'nın da aralarında bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Mardin Valiliği,...

Haberler 31.08.2016, 21:56 01.09.2016, 00:53
Mardin merkezli FETÖ operasyonunda 22 kişi gözaltında

MARDİN, () - MARDİN merkezli 14 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FÖTE/PDY) soruşturması kapsamında örgütün 'abi' ve 'ablaları'nın da aralarında bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.
Mardin Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında 14 farklı ilde operasyon düzenlediğini açıkladı. Örgütün abi ve ablalarının da gözaltına alındığı belirtilen operasyonla ilgili yapılan açıklama şöyle:
"Operasyonel çalışmalar neticesinde; aralarında bölge ablaları 6, sohbet ablaları 8, FETÖ evlerinde kalan şahıslar 4, il ablası 1, askeri personelden sorumlu abi 1, örgütsel dökümanlarda parmak izi çıkan polis memuru 1 ve zabıt katibi 1 olmak üzere toplam 22 şüpheli şahıs 31.08.2016 günü gözaltına alınmıştır. İl dışında gözaltına alınan şüpheliler Mardin'e intikal ettirilmeye başlanılmış olup; dosya kapsamında firari olarak aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar çok yönlü devam etmektedir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@