İdil Biret ile AİMA'da piyano masterclassı başladı

Tuncel YILMAZ/AYVALIK (Balıkesir), () - BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'nde faaliyet gösteren Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AİMA) dünyaca ünlü piyanist İdil Biret tarafından verilen piyano masterclassı 14 öğrencinin katılımıyla...

Haberler 31.08.2016, 17:05 01.09.2016, 01:02
İdil Biret ile AİMA'da piyano masterclassı başladı

Tuncel YILMAZ/AYVALIK (Balıkesir), () - BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'nde faaliyet gösteren Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AİMA) dünyaca ünlü piyanist İdil Biret tarafından verilen piyano masterclassı 14 öğrencinin katılımıyla başladı. Masterclass öğrencileri, 8 Eylül'de Alibey Kültür Merkezi'nde verecekleri konserle eğitimlerini tamamlayacak. Gecede İdil Biret de eserlerini seslendirecek.
Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi'nde 2 Ağustos- 9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen piyano masterclassına Türkiye genelinde çeşitli konservatuarlarda eğitim gören 11'i kız 14 öğrenci katıldı. 10 yıldır olduğu gibi yine dünyaca ünlü piyanist İdil Biret'ten ders alan masterclass öğrencileri, eğitimlerinin sonunda Ayvalık Belediyesi tarafından bu yıl 12'incisi düzenlenecek olan Kültür ve Sanat Günleri kapsamında 8 Eylül'de Alibey Kültür Merkezi'nde bir konser verecek. Konserin sonunda İdil Biret de kendisinin repertuarından seçeceği eserleri seslendirecek.
Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi ile Ayvalık Kültür ve Sanat Vakfı (AKSV) kurucusu Prof. Dr. Filiz Ali, "Cunda Adası'nın zeytinlikleriyle denizi arasında kalmış iki taş evde başladığımız Ayvalık Yaylı Çalgılar ve Oda Müziği Uzmanlık Kursu aradan geçen süre içinde büyüdü, zamana yayıldı ve AIMA'ya dönüştü. Sonunda da 2011 yılında AKSV kuruldu. AIMA 2013 yılında 15'inci yılını kutladı. Bugüne kadar bize destek olan tüm sanatseverlere, hayatını müziğe adamış gençlere katkıda bulunan, bulunacak olan herkese teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@