Elbistan'da hastanelere başvuran kişi sayısı 45 bine çıktı

Mücahit YOLCU/ELBİSTAN (Kahramanmaraş), () - KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan İlçesi'nde, Ceyhan Nehri'nden içme suyu şebekesine takviye su sağlayan keson kuyulara norovirüs bulaşması nedeniyle hastanelik olan kişi sayısı 45 bini buldu. Elbistan'da...

Haberler 31.08.2016, 21:24 01.09.2016, 00:53
Elbistan'da hastanelere başvuran kişi sayısı 45 bine çıktı

Mücahit YOLCU/ELBİSTAN (Kahramanmaraş), () - KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan İlçesi'nde, Ceyhan Nehri'nden içme suyu şebekesine takviye su sağlayan keson kuyulara norovirüs bulaşması nedeniyle hastanelik olan kişi sayısı 45 bini buldu.
Elbistan'da Ceyhan Nehri'nden şehir şebekesine su sağlayan keson olarak bilinen kuyulara norovirüs bulaşmasından dolayı baş dönmesi, yüksek ateş ve kusma şikayetleriyle hastanelere başvuranların sayısı 45 bini buldu. Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Semih Yancar, salgının 5 gündür sürdüğü Elbistan'da incelemelerde bulundu. Hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Opr. Dr. Yancar, şunları söyledi:
"Hasta sayısı bugün itibariyle 45 bin kişiye ulaşmış, yaklaşık 30 bine yakın hastanın tedavisi Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı hastanelerde gerçekleştirilmiştir. İçme suyu kaynaklı olan salgının geniş kitleleri etkilemesi personel ve ilaç takviyesini gerektirmiş; ilaç, serum ve malzeme eksiği yaşanmaması için eczaneler seferber edilmiş, il dışından da çok sayıda serum, ilaç, serum askısı gibi sağlık malzemesi transferi yapılmıştır. Bölgeye bugün itibariyle il içinden 21 hekim ve 93 sağlık personeli, il dışından da 50 hekim ve 52 sağlık personeli görevlendirilmiştir. Bakanlığımız tıbbi malzeme ve insan kaynağı olarak tüm imkanlarını seferber etmiştir."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@