70 KPSS puanı olanlara Cumhurbaşkanlığında çalışma fırsatı! Personel alım süreci devam ediyor

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, KPPS puanı ile yüksek maaşla 45 uzman yardımcısı alımı için başvuruları kabul etmeye devam ediyor. Eğer aşağıdaki kriterleri sağlıyorsanız son başvuru tarihini kaçırmayın!

İlan 04.11.2021 - 13:39 04.11.2021 - 13:39 Ali Parim

KPPS puanı ile kamuda çalışmak isteyen yüz binlerce üniversiteli için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'ndan kaçırılmayacak bir iş ilanı geldi. 1 Kasım 2020'de bir duyuru yapılarak, 10 iktisat, 6 işletme, 5 uluslararası ilişkiler, 5 kamu yönetimi, 3 hukuk, 6 maliye, 4 inşaat mühendisliği, 2 bilgisayar mühendisliği ve 4 de endüstri mühendisliği bölümü mezunu uzman yardımcısı alınacağı bildirildi.

KPSS VE YDS ŞARTI VAR!

Adayların öncelikle 2020 veya 2021 yılında gerçekleştirilen KPSS'den de en az 70 puan almış olması gerekiyor. Ayrıca son 5  yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'ndan (YDS) (İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça veya Rusça) en az  yetmiş 70 puan almış olmanız da isteniyor.

35 YAŞ SINIRI

1 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre; başvuru sürecinde yaş sınırı da bulunuyor.  35 yaşını doldurmuş adayların başvuruları kabul edilmiyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1 Kasım 2021 tarihinde başlayan başvuru süreci 15 Kasım 2021 saat 18.00'e kadar devam edecek. Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın resmi sitesinden başvurular kabul edilecek. 22 Kasım'da da yine aynı site üzerinden sınava katılmaya hak kazanan adaylar bildirilecek. 

YAZILI SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Yazılı sınav için belirlenen tarih ise 12 Aralık 2021... Eğer 22 Kasım'da Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın resmi sitesinden duyurulan listede isminiz varsa 12 Aralık Pazar günü Ankara'da yazılı sınava gireceksiniz. Yazılı sınavda ise mesleki alanınızdan 40 soru, genel  iktisat alanından da 10 soru olmak üzere toplam 50 sorudan oluşan bir testle karşılaşacaksınız. Sorular adayların başvuru yaptıkları bölümlerin alan müfredatı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığının görev alanını içeren konular göz önünde bulundurularak belirlenecek.

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözlü sınava katılabilmeniz için önce yazılı sınavdan en az 70 almış olmanız gerekiyor. Ancak sınava belirtilen kontenjanların 4 katı aday çağırılacak. Yani yazılı sınavdan ne kadar yüksek puan alırsanız sözlü sınava katılma olasılığınız o kadar artıyor. Yine sözlü sınavın tarihi ve yeri de Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın resmi internet adresinden adaylarla paylaşılacak. 

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 2021 yılı 45 uzman yardımcısı alımı için detaylı bilgiye 1 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'deki Çeşitli İlanlar bölümünden erişilebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@