65 ve 70 KPSS Puanıyla Büro Memuru, Destek Personeli Alınacak

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilana başvuruların ise KPSS puan sıralaması esasına göre olacağını duyurdu.

İlan 04.09.2021 - 17:59 04.09.2021 - 17:59 Mustafa Karagöz

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı kadrosunda personel açığı olduğunu ilan etti. Aşağıda özellikleri bildirilen kadrolarda personel alımı yapacağını duyuran kurum, başvuru şartlarını sağlayan adaylar arasından sözleşmeli memur istihdam edecek. İşte kadrolar ve başvuru şartları. 

SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIM İLANI

İlan edilen duyuru kapsamında kurum bünyesine toplam 4 sözleşmeli personel alınacak. Alımların 3 tanesi Büro Memuru kadrosuna olacak. Bir kadro ise destek personeli pozisyonuna olacak. İlana başvuruda bulunacak adaylar için kadrolara dair öğrenim ve KPSS şartı ayrı ayrı duyuruldu. 

1 Kişilik Büro Memuru (Lisans)

Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği veya Türkçe Öğretmenliği bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek. Bu kadro için adayların KPSS'den en az 70 puan almış olmaları isteniyor. 

1 Kişilik Büro Memuru (Önlisans)

Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik ön lisans programlarının birinden mezun olmak, şartını sağlayanlar başvuruda bulunabilir. Kadro için 65 KPSS puanı yeterli. 

1 Kişilik Büro Memuru (Önlisans)

Adayların 65 KPSS puanıyla başvuru yapabilecekleri diğer kadro. İlana göre bu pozisyon için Adalet ön lisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulu Adalet Programından, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. 

1 Kişilik Destek Personeli (Lise)

Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek ve İçecek alanından mezun olan adaylar başvuru yapabilir. Adayların lise KPSS'den en az 65 puana sahip olmaları gerek. 

DİĞER BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda yer alan koşullar personel istihdamı sırasında belirleyici koşullardan oluşuyor. Adayların öğrenim ve KPSS şartı dışında ayrıca aşağıda yer alan şartları da sağlamaları gerek. 

Türk vatandaşı olmak. ) Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır. Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir. Talep edilen öğrenim ve KPSS puan şartları sağlanmalı. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlana başvuru işlemleri başlamış olup adaylar başvurularını www.uak.gov.tr internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak yapacaklar. Başvurular en geç 15 Eylül tarihinde yapılacak olup başvuru formu ile birlikte diğer evraklar teslim edilecek. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@