60 KPSS Puanıyla 30 Memur Alımı için İlan Yayımlandı! Başvurular Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) memur alım ilanı yayımladı. Eylül 2021 döneminde başvuruları alınacak memur alım ilanına 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek. İlana dair detaylar haberimizde.

İlan 13.09.2021 - 10:28 13.09.2021 - 10:29 Mustafa Karagöz

Diyanet İşleri Başkanlığı bir duyuru yayımlayarak memur alımı yapacağını ilan etti. Kurumun merkez teşkilatında yer alan açık kadrolarına yapılacak memur alım ilanına adaylar KPSS puan şartıyla başvuru yapacaklar. Ön başvuruları onaylanan adaylar sözlü sınav sonuçlarına göre istihdam edilecekler. 

DİYANET 30 MEMUR ALIMI YAPACAK İŞTE ŞARTLAR

İlan edilen duyuruda kuruma toplam 30 personel alımı yapılacağı bildirildi. DİB toplam 7 farklı kadroya yapacağı memur alım ilanlarını en az önlisans düzeyinden yapacak. Duyuruda ayrıca lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolarda bulunuyor.

Başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre memur alımları "Prodüktör, Kameraman, Montajcı, Ses Kayıtçısı, Yönetmen, Spiker ve Işıkçı" kadrolarına olacağı belirtildi. Önlisans mezunu adayların başvuru yapabileceği kadrolar Kameraman, Ses Kayıtçısı, Spiker ve Işıkçı olarak bildirildi. Diğer kadrolara ise lisans düzeyinden alım olacak. 

dib 30 memur alımı ilanı eylül 2021

BAŞVURU ŞARTLARI 

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alım ilanında adayların tamamının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımalarını istiyor. Bu koşullar adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, adayların 18 yaşını doldurmuş olması, erkekler için askerlik görevinin yapılmış olması, yapılmış sayılması yada tecilli olması son olarakta güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması. 

İlana başvurularda ayırt edici özellikler ise Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından şu maddelerle duyuruldu. 

Başvuru kılavuzunda yer alan her bir açık kadro için adayların 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP3 veya KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. 

Diğer başvuru koşulları ise; adayların her bir kadro için belirlenen öğrenim şartını sağlamaları gerekiyor. İlanda yer alan 7 farklı kadro için Diyanet İşleri Başkanlığı ayrı ayrı bölüm şartı açıkladı. Adaylar bu şartları başvuru kılavuzundan inceleyecekler. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ VE TARİHLERİ

Diyanet İşleri Başkanlığı 30 memur alımı için adayların başvurularını 13 Eylül tarihinden itibaren yapacaklarını duyurdu. Başvuru işlemleri için son tarih 24 Eylül olarak duyuruldu. Adaylar bildirilen tarihler arasında başvurularını “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden elektronik olarak yapacaklar. Ön başvuru işlemlerini elektronik ortamda tamamlayan adaylar son aşama olarak başvurularını herhangi bir il veya ilçe müftülüğünden onaylatacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@