60 KPSS Puanı Olanlar Dikkat! GSB 2021'de 652 Yurt Yönetim Memuru Alacak

2021 yılının merakla beklenen personel alımı duyurularından bir tanesi de Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde yapılacak olan yurt yönetim memuru kadrosu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2021 yılı memur alımı planlamasında 652 yurt yönetim memuru kadrosu bulunuyor. Adaylar bakanlığın ilanı ne zaman yayımlanacağını ve muhtemel başvuru şartlarını merak etmeye başladılar.

2021 yılının merakla beklenen personel alımı duyurularından bir tanesi de Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde yapılacak olan yurt yönetim memuru kadrosu. Daha önceki senelerde tüm adayların büyük ilgi gösterdiği kadro için 2021 yılında 652 kişilik kontenjan ayrıldı.

Bakanlığın 2021 yılı personel alımı planlaması kapsamında yapılacak olan yurt yönetim memuru kadrosuna başvuru yapacaklar için ise sürecin nasıl işleyeceğini aktarıyoruz.

652 YURT YÖNETİM MEMURU ALINACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ayrılan memur kontenjanı 8 bin 121 olarka ilan edildi. Bu kadrolara önümüzdeki dönemde çok farklı kadrolarda personel atamaları olacak. Memur alımlarının dışında işçi alımı yapacak olan bakanlığın yüksek kontenjana sahip diğer kadroları ise antrenör ve gençlik çalışanı kadroları olacak. Bu kadrolar arasında yurt yönetim memuru ile birlikte bakanlığın ihtiyaç duyduğu diğer kadrolarda bulunuyor. Tüm bu kadro kontenjan detaylarına dair tablo ise şu şekilde olacak.

GSB 4346 işçi alımı yapacak. 2000 Antrenör kadrosu en fazla kontenjana sahip diğer kadro. Bu kadroların dışında ayrıca 600 Gençlik Çalışanı alımı gerçekleştirilecek. Bakanlığın personel alımı tablsonda 473 spor uzmanı ile birlikte 50 Psikolog alımı için de ilanlar bulunuyor.

Listede yer alan bir diğer kadro ise 652 kişilik kontenjan ile Yurt Yönetim Memuru

yurt-yonetim-memuru

KİMLER YURT YÖNETİM MEMURU OLABİLİR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı yurt yönetimi memuru kadrosuna yapacağı memur alımlarını KPSS şartı, öğrenim şartı ve yaş şartı ile gerçekleştiriyor. Bir önceki alımlarda adaylardan talep edilen başvuru koşullarını ana başlıklarıyla sizlerle paylaşıyoruz.

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

3. Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak.

4. 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

5. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,

6. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak.

7. Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak.

8. Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2021 yılı personel alımı listesinde yer alan 652 kişilik alımların ne zaman yayımlanacağına ilişkin resmi açıklama bulunmuyor. Ancak ilanın sonbahar döneminde duyurulabileceği öngörülüyor. İlan yayımlandığı anda Kamu Gündemi sitemizde paylaşacağız.

HABERİ PAYLAŞ: