50 KPSS Puanıyla Meteoroloji Genel Müdürlüğüne Memur Alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS'den en az 50 puan alan adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanı yayımladı. Kurum tarafından ilan edilen açık kadrolar ve diğer şartlar.

İlan 13.08.2021 - 11:13 13.08.2021 - 11:13 Mustafa Karagöz

Ağustos ayının ikinci haftası itibariyle yeni bir ilan yayımlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan ilan kapsamında kurum bünyesinde aşağıda nitelikleri yer alan kadrolarda personel alınacak. 

Kurum alımlara dair açıklamasında "Genel Müdürlüğümüz Taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Mühendis pozisyonunda 2020 KPSS (B) grubu P3 puan türünden en az 50 (elli) puan almış adaylar arasından 3 adet sözleşmeli personel alımı yapılacaktır." ifadelerine yer verdi. 

METEOROLOJİYE MEMUR ALIMI

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı duyurusunda toplam 3 personel alımı yapacağını bildirdi. 

Kurumun ilan metninde yer alan kılavuzda adaylar 3 kadro için de başvuru yapabilecekler. Aynı kadroda yapılacak alımlar 3 farklı şehirde gerçekleştirilecek. İlana göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü Meteoroloji Mühendisi alımı gerçekleştirecek. Alımlar Muş, Rize ve Gaziantep illerinde olacak. İlana başvurular ise öğrenim, kpss ve ortak koşulların sağlanması ile kabul edilecek. 

KPSS, YAŞ VE DİĞER TÜM KOŞULLAR

Kurum bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen tüm adaylar başvurularını 657 sayılı devlet memurları kanuna göre yapacaklar. DMK 48. maddesinde yer alan ortak koşulların sağlayan adaylardan diğer koşullara bakılacak. Başvuru kılavuzunda ilana başvurular için açıklanan tüm koşullar maddeler halinde şu şekilde;

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak. Yapmış olmak, tecilli olmak yada yapmış sayılmak.

Sağlık bakımından Mühendis olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.

2020 Yılı KPSS Lisans P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak.

Adayların 3 birim tercih etme hakkı bulunmaktadır. Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Meteoroloji Mühendisliği lisans programından mezun olmak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

50 KPSS puanıyla Meteoroloji Mühendisi alımı için başvuru yapacak adaylar, başvurularını 13 Ağustos tarihinden itibaren yapacaklar. Başvurular 22 Ağustos tarihne kadar devam edecek. Online ortamda yapılacak başvuruları işlemleri için Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı evrakların sisteme yüklenmesini talep ediyor.

Form dolduran ve talep edilen evrakları sisteme yükleyen adaylar başvurularını tamamlayacaklar. Başvuru işlemleri e Meteoroloji Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@