50 KPSS Puanıyla Lise ve Lisans Mezunu Hemşire Alımı için İlan Yayımlandı

Karadeniz Teknik Üniversitesi hastane birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar tek bir kadrodan hemşire pozisyonundan olacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü yayımladığı bir duyuru ile hemşire alımı yapacağını duyurdu. Resmi Gazete'den bir kılavuz yayımlayan üniversite alımların nasıl ve hangi şartlarla olacağını açıkladı.

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRE ALIMI YAPACAK

Alımlar Üniversitenin Farabi Hastanesi Başhekimliği bünyesinde görevlendirmek üzere yapılacak. İlana başvuru yapacak adayların hangi şartları sağlamaları gerektiğine dair bir kılavuz yayımlayan üniversite rektörlüğü toplam kadronun 5 kişilik olduğunu duyurdu.

İlan edilen duyuru kapsamında "Sağlık Yüksekokulu (Lisans) Hemşirelik Bölümü mezunu olmak." şartıyla toplam 3 hemşire istihdam edilecek. Bunun yanında "Ortaöğretim Kurumları Hemşirelik Bölümü mezunu olmak." şartıyla ise 2 hemşire alınacak. İlanalara başvuru yapacak adayların ayrıca Lisans" 2020 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP3); "Ortaöğretim" 2020 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP94) puan türüne göre başvuru yapacakları bildirildi.

Duyuru Kapsamında Yer Alan Diğer Başvuru Koşulları

Öğrenim şartını sağlayan adaylar ayrıca diğer başvuru koşullarını da sağlamak zorundalar. Bu kapsamda adayların 657 sayılı Kanunun ilgili tüm maddelerinde yer alan hükümleri yerine getirmek zorundalar. Bunun dışında adayların çalışma düzenine göre talep edilen koşullara da haiz olmaları gerek.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tüm bu koşulları "Başvuracak adaylar 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişiği bulunmamak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir. Adaylar mezuniyetine göre; 2020 KPSS Lisans (B) grubu ve 2020 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır." maddeleri ile duyurdu.

İLANA BAŞVURU YAPACAKLAR

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını 26 Temmuz ile 9 Ağustos tarihleri arasında yapacaklar. Alımlar üniversiteye evrak teslimi ile tamamlanacak.

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

HABERİ PAYLAŞ: