5 devlet kurumuna 467 personel alınacak! 50 puanı olanlar için memurluk şansı

5 devlet üniversitesi 50 KPSS puanı olanlar adaylar için sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. Duyurularda adaylardan öğrenim şartını sağlamları durumunda mülakata KPSS puan sıralaması esasına göre mülakata çağrılacakları ilan edildi.

5 devlet kurumuna 467 personel alınacak! 50 puanı olanlar için memurluk şansı

Üniversitelerin sözleşmeli personel alım ilanları çok sayıda iş kolunda personel istihdamı sağlıyor. Bu kapsamda yayımlanan ve başvuru süreci devam eden 5 ayrı ilan var. İlanlar ile toplam 467 personel alınacak. Alımlar sağlık kadroları dışında destek personeli, büro personelleri ve diğer alanlardan olacak.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARI

Hangi devlet üniversitesinin hangi kadrolarda kaç personel alımı yapacağına ilişkin listeler belli oldu. Resmi Gazete ile birlikte kendi web sitelerinden ilanlara çıkan adaylar için güncel personel alım listeleri şu şekilde;

KADRO KADRO MEMUR ALIM İLANLARI

Akdeniz Üniversitesi 183 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar sağlık kadroları ile büro memuru, sözleşmeli destek personelleri pozisyonlarından olacak.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ise 26 sözleşmeli personel alımı yapacak. Bu kurumda sözleşmeli sağlık personeli kadrolarına ek mühendis tekniker ve destek personelleri alacak.

Atatürk Üniversitesi ise 100 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. Alımlar sosyal çalışmacı, güvenlik, sağlık personeli, temizlik şoför gibi destek personeli kadrolarına olacak.

Karamanoğlu Mehmet Bey Üiversitesi ise 59 sözleşmeli personel alımı yapacak. İlanda büro memuru, güvenlik personeli, şoför, hemşire sağlık teknikeri gibi çeşitli kadrolar var.

Çukurova Üniversitesi ise 99 sözleşmeli personel alımı yapıyor. Üniversitenin ilanında yer alan kadrolar gemi adamı, inşaat temizli güvenlik personeli sağlık kadroları.

SÖZLEŞMELİ MEMUR OLABİLMEK İÇİN

Sözleşmeli devlet memuru olmak isteyenler için sağlanması gereken temel koşullar var. Her kurumun ilanı için geçerli olan bu koşullar kurumların başvuru kılavuzlarında bildirilirken

En sade haliyle memur alım ilanlarına başvurular; Mesleklere göre belirlenen öğrenim şartının sağlanması, kurumun alınacak kadroya göre bildiriği KPSS puan şartının sağlanması, adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları, bazı ilanlarda 30, bazı ilanlarda 35 bazılarında ise 40 yaş şartının sağlanması, askerlik ile ilişiğinin olunmaması, güvenlik soruşturması sonucu olumlu olması, göreve engel bedensel zihinsel sağlık sorunları olmaması.

BAŞVURULAR İSE...

Başvuruda bulunacaklar kurumların sitelerinden duyuru metinlerinde ulaşacak, ilan edilen başvuru tarihlerinde arasında ya sisteme online evrak yükleme yada evrakları elden teslim etme yöntemi ile başvurularını yapacaklar.