40 bin sağlıkçı atamasında yeni gelişme! Bakan Koca beklenen haberi verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesinin ardından herkes 40 bin sağlıkçı atamasının yapılacağı tarihe kilitlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan da atamalara ilişkin bir son dakika açıklaması geldi.

Kamu Haberleri 23.11.2021 - 12:13 23.11.2021 - 12:15 Ali Parim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 40 bin sağlıkçı atamasına ilişkin yeni bir açıklama geldi. Bakan Koca "Sağlık Bakanlığı bünyesinde alınacak 40 bin personele ilişkin detaylar belli oldu mu?" sorusuna yanıt verdi. Sınıflandırmanın yapıldığını müjdeleyen Koca, bu konuda önüzümdeki günlerde açıklama yapılacağını söyledi.

40 BİN SAĞLIKÇI ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bakan Koca'nın son açıklamasından da anlaşılacağı üzere şu anda sadece sınıflandırmalar yapıldı. Ancak hangi alana kaç atama yapılacağı ve atama takviminin asıl olacağı henüz kamuoyuyla paylaşılmadı.

Hatırlanacağı üzere Sağlık Bakanlığına 40 bin yeni personel alınacağını ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan dile getirmişti. Erdoğan, "Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağının müjdesini de milletimizle paylaşmak istiyorum." demişti. Ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir açıklama yapmış ve "40.000 arkadaşımız, nitelikli eğitimleri ve sorumluluk duygularıyla halkımızın hizmetinde olacak. Şimdiden, aramıza hoş geldiniz diyorum." ifadelerine yer vermişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@