40 bin sağlıkçı ataması ne zaman yapılacak? Atama takvimi belli oldu mu? Resmi Gazete'de yayımlanan ilan ne?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesinin ardından binlerce sağlıkçı, 40 bin sağlıkçı atamasının ne zaman yapılacağını, atama takviminin belli olup olmadığını araştırıyor. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan bir ilan da iyice kafaları karıştırdı. Peki 40 bin sağlıkçı atamasına dair neler biliniyor?

Kamu Haberleri 11.11.2021 - 13:58 11.11.2021 - 13:59 Ali Parim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağının müjdesini de milletimizle paylaşmak istiyorum." açıklamasının ardından, binlerce sağlıkçı adayı atama takvimini merak etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bir açıklama yaparak, kararın yoğun bir hazırlık sürecinden sonra alındığını vurguladı ve "40.000 arkadaşımız, nitelikli eğitimleri ve sorumluluk duygularıyla halkımızın hizmetinde olacak. Şimdiden, aramıza hoş geldiniz diyorum." ifadelerini kullandı. Ancak daha sonra atama sürecinin nasıl işleyeceği, hangi alanlara kaç personel alınacağı gibi konularda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANAN İLAN NE?

Bugün ise Resmi Gazete'de Sağlık Bakanlığı'nın uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadroları için bir kura ilanı yayımladı ve başvuruların 12-16 Kasım arasında alınacağı aktarıldı. Birçok basın kuruluşu da bu ilanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesiyle karıştırarak, 40 bin sağlıkçı atamasının yarın başlayacağına dair haberler yaptı. 

Ancak daha sonra iki alımın birbirinden farklı olduğu ortaya çıktı. Söz konusu ilanın Sağlık Bakanlığının yılın belirli dönemlerinde yayımladığı doktor, diş hekimi ve eczacı alımına dair atama kura ilanı olduğu ve 40 bin personel alımıyla hiçbir ilgisinin olmadığı anlaşıldı. 

40 BİN SAĞLIKÇI ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?

Biraz önce de ifade ettiğimiz gibi 40 bin sağlıkçı atamasının ne zaman yapılacağına ilişkin ne Bakan Koca'dan ne de Sağlık Bakanlığı üzerinden henüz bir açıklama yapılmadı. Atama sürecine ilişkin önümüzdeki süreçteki tüm gelişmeler, Kamu Gündemi'nden adaylarla paylaşılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@