3600 Ek gösterge ile ilgili flaş gelişme: 884 TL artış mı olacak?

Son zamanlarda ülke gündemine bir numaradan girmeyi başaran 3600 ek gösterge, milyonlarca vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Vatandaşlar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının 3600 ek gösterge ile yapacağı açıklamaları merak ile beklerken, ek gösterge ile ilgili bir yeni gelişme daha yaşandı. İşte 3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmesinin ayrıntıları…

3600 Ek gösterge ile ilgili flaş gelişme: 884 TL artış mı olacak?

2022 yılına girilmesi ile birlikte milyonlarca vatandaşı yakında ilgilendiren 3600 ek gösterge başlığı, tekrar gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çok kısa süre içerisinde 3600 ek gösterge ile ilgili yapılacak olan düzenlemelerin Türkiye Büyük Milletler Meclisi’ne taşınacağını duyurmuştu. Konu ile ilgili olarak yeni gelişmeler ortaya çıkmaya başladı.

884 TL Zam Yapılacak!

Memur ve memur emeklilerinin yakından takip ettikleri 3600 ek gösterge konusu, gündeme her gün ilk sıradan giriş yapmayı başarıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin geçtiğimiz günlerde mevcut şartların değişmesine aracı olacak olan 3600 ek gösterge ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Bilgin’in açıklamalarından sonra milyonlarca vatandaş heyecanlı bekleyişine devam etmişti.

Bugün 3600 ek gösterge ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeye göre yeni dönem ile birlikte, 3600 ek gösterge kapsamında emekli öğretmenlerin maaşlarının 884 TL tutarında artacağı bildirildi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Bilgin şu ifadeleri kullandı: “3600 ek gösterge ile ilgili üzerine çalıştığımız düzenlemeleri tamamladığımız takdirde emekli öğretmenlerin maaşların 884 TL’ye kadar artış gözlenecek.”

Mayıs Ayında Meclis’e Taşınacak!

3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarına devam eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bakanlığın 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalarını tamamlamış olduğunu ancak konu ile ilgili diğer bakanlıklarla müzakere yapacağını belirtti. Bakan Bilgin, 3600 ek gösterge ile ilgili düzenlemelerin mayıs ayı itibari ile Meclis’e taşınacağını ifade etti.

EYT Konusuna da Değindi!

Bakan Bilgin, 3600 ek göstergeden sonra en çok merak edilen konu olan EYT ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Bakan Bilgin bu yılın sonu itibari ile EYT konusunun da netliğe kavuşacağını bildirdi.